Pomysł na weekend: Z Wrocławia na Koniec Świata w 1,5 godziny

0
fot. Małgorzata Braszka

A może tak wyjechać na koniec świata? Wbrew pozorom to nie taka trudna do zrealizowania rzecz! Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, to do Końca Świata (a dokładniej do znaku: Konec Světa) dzieli Cię około 100 km.

Warto zaplanować choćby jednodniową wycieczkę w okolice czeskiego Javornika, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy oryginalnej tabliczce, pospacerować szlakiem wśród lasów i gór oraz wypić kawę w jednym z najpiękniejszych miejsc w tamtej okolicy!

Konec Světa tylko 1,5 h drogi z Wrocławia

Tuż za polsko-czeską granicą, w okolicach Javornika (w którym można dodatkowo zwiedzić piękny zamek na skale) znajdziecie wyjątkową atrakcję. To znak ,,Konec Světa”, który przyciąga turystów z odległych zakątków kraju.

Za znakiem umieszczonych zostało kilka nietypowych rzeźb – jedna kształtem przypomina tył byka (lub diabła) bez głowy. Pamiątkowe zdjęcie w tym miejscu jest obowiązkowe!

fot. Małgorzata Braszka

Klimatyczna Tančírna – Georgs Halle w Račím údolí 

200 metrów od znaku ,,Koniec Świata” znajduje się piękna kawiarnia, w której można spędzić czas przed wyruszeniem na szlak.

Restauracja, zbudowana w stylu secesyjnym w 1903 roku, była jednym z ulubionych miejsc  mieszkańców Javorníka i okolic. Popularne były spacery z Javorníka przez Jánský vrch, Čertovy kazatelny, zamek Rychleby i z powrotem do Račí Údolí lub z Nové Vilémovice do Račí Údolí przez Červený Důl.

Przed wojną w soboty odbywały się tu zabawy, a w niedziele herbatka przy muzyce. Okolice tego malowniczego miejsca upiększa park ze skalniakami, rododendronami, drzewami ozdobnymi i stylowymi miejscami do siedzenia na zewnątrz.

W Tančírna często odbywają się koncerty, kulturalne i rozrywkowe wydarzenia.

Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj: kliknij

fot. Małgorzata Braszka
fot. fb/ Tancirna

Spacer trasą widokową do ruin zamku

Jeśli już traficie na koniec świata, to warto pójść kilka kroków dalej i zobaczyć co tamtejsze okolice mają nam do zaoferowania. Polecamy wybrać się na spokojny spacer zielonym szlakiem na taras widokowy i do ruin zamku Rychleby. Wędrówka przebiega przez malowniczy las, wśród skał i wzdłuż górskiego potoku.

Cała trasa zajmie Wam około 2,5 h (to zaledwie 4 km).

fot. Małgorzata Braszka
fot. Małgorzata Braszka

Dojazd z Wrocławia: DK8, 102 km (1h 37 minut)

Lokalizacja:

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł1000 m2 nowych terenów zielonych i łąk kwietnych we Wrocławiu. 12 lokalizacji!
Następny artykułHotel Monopol – 100 lat historii i balkon, z którego przemawiał Adolf Hitler
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.