1000 m2 nowych terenów zielonych i łąk kwietnych we Wrocławiu. 12 lokalizacji!

0
a

Łąki kwietne, nasadzenia traw ozdobnych, cebul żonkili oraz uzupełnione żywopłoty – jeszcze jesienią spółka Wrocławskie Mieszkania przeprowadziła prace rekultywacyjne w 12 lokalizacjach na terenie Wrocławia. Efekty tych prac będą widoczne już na wiosnę.

Wytypowaliśmy kilkanaście adresów, na których istniały zaniedbane tereny, które postanowiliśmy zazielenić i przemienić w przyjazne skwerki. Projekt zakładał nasadzenia krzewów, traw ozdobnych, pnączy oraz cebul żonkili.  Dodatkowo wykonaliśmy rekultywacje trawników i wysiew łąk kwietnych. W sumie na powierzchni ponad 1000 m kw powierzchni przywróciliśmy zieleń– mówi Monika Tendaj-Bielawska Prezes Wrocławskich Mieszkań.

Projekty rekultywacji mają na celu zwiększeniu powierzchni biologicznie czynnej. Polegają nie tylko na nasadzeniach nowej roślinności ale są poprzedzone przygotowaniem nawierzchni, jej przekopaniem, wyrównaniem i nawożeniem specjalistycznymi preparatami. Tak przygotowane podłoże sprawia, że gleba staje się bardziej żyzna i przyczynia się do lepszego wzrostu roślin.

Nowe nasadzenia krzewów i traw ozdobnych wykonano na 10 skwerach natomiast w dwóch wnętrzach podwórzowych przy ul. Nowowiejskiej 112 i ul. Rozbrat 5 założono łąki kwietne. W ramach prac wykonano uzupełnienie istniejącego żywopłotu na ul. Smoluchowskiego oraz posadzono cebule żonkili, które na wiosnę upiększą wrocławskie trawniki.

Inwestycja obejmuje również ochronę istniejących terenów zielonych, poprzez wprowadzenie elementów zabezpieczających.

Wartość prac prawie 260 tys zł

To nie pierwszy projekt, w którym spółka Wrocławskie Mieszkania stara się poprawić bioróżnorodność wrocławskiej zieleni. Wiosną w ramach ekoprojektów Zielone wyspy dla dzieci przeprowadzono również prace ogrodnicze polegające na nasadzenia kwitnących krzewów, zakładaniu łąk kwietnych i trejaży porośniętych pnączem. W 3 lokalizacjach pojawiły się również domki dla owadów oraz budki dla jeży.

Adresy rekultywacji:

 • podwórko przy ul. Traugutta 80-84
 • część terenów zieleni przy ul. Hubskiej 81
 • część terenów zieleni przy ul. Piastowska/Walecznych
 • wybrane fragmenty w wnętrzu podwórzowym przy ul. Traugutta, Kościuszki, Więckowskiego
 • część terenów zieleni przy ul. Rozbrat 5
 • część terenów zieleni przy ul. MIKOŁAJA REJA 6 – 8
 • część terenów zieleni przy ul. Prądzyńskiego 3-7
 • część terenów zieleni przy ul. Reja/Walecznych
 • część terenów zieleni przy ul. Tatarska 16
 • część terenów zieleni ul. Hubska 41 – 47
 • część terenów zieleni przy ul. Brzeska 6
 • część terenów zieleni przy ul. Nowowiejska 112

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajlepsze wegańskie i wegetariańskie restauracje we Wrocławiu
Następny artykułPomysł na weekend: Z Wrocławia na Koniec Świata w 1,5 godziny
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.