a

Mówi się, że czwartek to mały piątek. W takim razie czas zacząć weekend, a najlepiej zrobić to w kulturalny sposób. Mieszkańcy Wrocławia już w czwartek 29 lutego będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które znaleźliśmy w aplikacji Evencik – Urodzinach Centrum Sztyki WRO, jednego z najciekawszych miejsc związanych ze sztuką w naszym mieście.

Kim jest solenizant?

Centrum Sztuki WRO to miejsce wystaw/warsztatów/spotkań ze sztuką, widzów z artystami oraz gości z innymi odwiedzającymi ciekawymi nowych form kreatywności i ekspresji artystycznej. Nieoceniające, nieodpłatne, niewymagające specjalnych kompetencji poznawczych. Wręcz przeciwnie – otwarte, umożliwiające swobodny udział, rozmowę i wprowadzenie w temat lub samodzielną kontemplację. Co ważne, zawsze jest woda dla psa, winda dla wózka czy przewijak dla dziecka.

Urodziny w formule 4×4

Pomimo otwarcia w 2008 roku WRO świętuje swoje czwarte urodziny. Dlaczego? Dokładnie 29.02.2008, Fundacja WRO znalazła stałą siedzibę przy ul. Widok 7. Ten dodatkowy dzień roku przestępnego to świetna okazja do obchodów rocznicy, która uczczona będzie czterema (a jakże) wyjątkowymi atrakcjami dla sympatyków i przyjaciół Centrum oraz mieszkańców Wrocławia, którzy dopiero chcą poznać to oryginalne miejsce na kulturalnej mapie miasta.

Atrakcje w ramach wydarzenia

Na gości czekają specjalne, oczywiście bezpłatne, eventy przygotowane przez lokalnych artystów. O godzinie 18:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z cyklu „Onomatopeje”, gdzie za pomocą materiałów pochodzących z Archiwum WRO, będzie można zagłębić się w obrazy i dźwięki zebrane w pięciu tematach przewodnich: audiosfera, wibracja, słuch, głos/ciało, rytm. Następnie o godzinie 19:00 rozpocznie się finisaż wystawy „coś, co zmienia się w czasie” autorstwa Dagmary Domagały, a po nim koncert Miłosza Pękały, Aleksandra Wnuka i Wojtka Kurka. Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru odbędzie się Rado Tola Party.

PROGRAM

📍 Atelier WRO, ul. Kuźnicza 29a

  • Ostatnie ONOMATOPEJE, pokaz wideo z Archiwum WRO | 18:00

📍 Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7

  • Finisaż projektu „coś, co zmienia się w czasie” | 19:00
  • Koncert Miłosza Pękały, Aleksandra Wnuka, Wojtka Kurka | 19:30
  • Radio Tola Party

Wszystkie wydarzenia organizowane przez Centrum Sztuki WRO możesz na bieżąco śledzić w aplikacji Evencik, narzędziu zbierającym najciekawsze i najbardziej oryginalne eventy we Wrocławiu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Nowe atrakcje w strefie Saunarium w Aquaparku – tężnia solankowa i zimowy ogród
Następny artykułWille miejskie – odkryj nową koncepcję mieszkania we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.