Święta to czas szczególny, w którym na chwile zapominamy o naszych problemach, pragniemy czynić dobro i spędzić klimatyczne chwile z bliskimi. Okres okołoświąteczny jest pełen różnego rodzaju wydarzeń i corocznych zbiórek dla potrzebujących, którzy również pragną spędzić szczęśliwie Boże Narodzenie.

Nie zapominajmy pomagać innym! Poczujmy się jak pomocnicy Świętego Mikołaja i wesprzyjmy akcje bożonarodzeniowe na rzecz chorych, samotnych i potrzebujących. 

Wspaniała inicjatywa

Czasoprzestrzeń i Stowarzyszenie TRATWA zjednoczyły się, aby uczynić Święta  lepszymi i pomagają tym najbardziej potrzebującym wrocławianom, zbierając fundusze na 1000 paczek!  We Wrocławiu od trzech lat Stowarzyszenie TRATWA angażuje się w przygotowywanie Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących. W tym roku, ze względu na pandemię, taka Wigilia nie będzie mogła się odbyć. Jednak członkowie Stowarzyszenia nie mogą pozwolić, aby potrzebujący zostali w tym okresie bez jakiejkolwiek pomocy. W związku z tym przy współpracy z Czasoprzestrzenią została zorganizowana zbiórka funduszy na 1000 paczek z niezbędnymi produktami spożywczymi dla wrocławian. Każdy z nas może wspomóc ten szczytny cel i być darczyńcą!  Każda złotówka się liczy i przyczyni się do radości tych najbardziej potrzebujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Darowizny można wpłacać do 1 grudnia na Stowarzyszenie TRATWA z dopiskiem „darowizna na 1000 świątecznych paczek”.

Jak dokonać darowizny, dowiecie się na stronie: http://tratwa.org/wesprzyj-nas/

lub tutaj jest dostępny link do zrzutki: http://zrzutka.pl/z/1000paczek.

DARCZYŃCY:

Tarczyński S.A.

Fritz-Kola Polska

Tajne Komplety

Toyota Dobrygowski Wrocław Długołęka

Lay’s Polska

Spraw radość chorym dzieciom

Przylądek Dobrej Nadziei to fundacja wspierająca leczenie onkologiczne dzieci i finansująca badania naukowe związane z nowotworami. W tym roku po raz kolejny jest organizowana akcja dobroczynna na rzecz podopiecznych fundacji. Mali pacjenci niestety nawet Święta muszą spędzić w szpitalu, dlatego musimy jak najbardziej umilić im ten okres i sprawić aby poczuli radość i świąteczną atmosferę. Akcja skupia się na zbieraniu prezentów dla chorych dzieci w formie gier planszowych, klocków lego, książek i zabawek. Poczuj się jak Święty Mikołaj i wesprzyj tych najbardziej potrzebujących! Spraw, aby chociaż na Święta Bożego Narodzenia dzieci mogły oderwać myśli od choroby. Akcja trwa do samej Wigilii, a podarunki można przesłać lub przynieść do Fundacji, która mieści się na ul. Ślężnej 114S/1.

Pamiętajcie, że dzieci chore na raka mają obniżoną odporność, więc nie można im przekazywać używanych zabawek!

Więcej informacji na stronie: kliknij

„Święta godne, a nie głodne”

Podczas tego świątecznego okresu jak co roku swoją zbiórkę organizuje wrocławski Bank Żywności. Tegoroczne hasło inicjatywy brzmi “święta godne, a nie głodne”. Akcja pomaga ubogim osobom na całym Dolnym Śląsku i odbywa się w ponad 2 tys. sieciowych sklepów spożywczych do 28 listopada. W tym roku został również uruchomiony charytatywny SKLEP ONLINE. Święta Bożego Narodzenia to okres, który każdy pragnie spędzić radośnie i godnie, a z pomocą nas wszystkich jest to możliwe. Robiąc zakupy w określonym sklepie pozostawiasz żywność przeznaczoną na szczytny cel w specjalnych koszach – nic prostszego.

Więcej informacji na stronie: kliknij

Magia świąt dla Seniorek – studencka akcja bożonarodzeniowa

W tym roku studenci i studentki Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zorganizowali zbiórkę prezentów dla Seniorek z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grunwaldzkiej 104. Jednak, żaby inicjatywa się udała, potrzebne jest wsparcie. Do akcji może włączyć się każdy i dołożyć swoją cegiełkę. W ramach zbiórki zbierane są produkty tj. ciepłe skarpetki, kawa, artykuły spożywcze, płyty DVD, kosmetyki. Nie potrzeba wiele, aby uszczęśliwić te wspaniałe kobiety. Wystarczy mały gest. Produkty będą zbierane  w budynku IDiKS przy ulicy Joliot Curie 5 w sali 41e, a koniec akcji przewidywany jest na 18. grudnia.

Więcej informacji na stronie: kliknij

Święta Bożego Narodzenia to okres niezwykły. Sprawmy, aby każdy mógł spędzić ten czas w bezpiecznej i radosnej atmosferze. Szczególnie teraz kiedy na co dzień odczuwamy niepokój związany z sytuacja na świecie, wesprzyjmy akcje bożonarodzeniowe i podarujmy potrzebującym odrobinę uwagi i zrozumienia. Niech wiedzą, że nie są samotni!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrezenty z Wrocławia – wspieraj lokalnych przedsiębiorców i twórców
Następny artykułWiemy, co nowego pojawi się w Kolejkowie w Sky Tower