Prezenty z Wrocławia – wspieraj lokalnych przedsiębiorców i twórców

0
fot. facebook/narny.world

Jesteś wrocławskim twórcą rękodzieła? Tworzysz biżuterię, ceramikę, ubrania czy ozdoby? Rezerwujesz vouchery na przyszłe wydarzenia? Zgłoś się do bazy Urzędu Miasta. Będzie ona opublikowana na stronie www.wroclaw.pl oraz w drukowanym biuletynie.

Przed nami święta, jednak zupełnie inne niż zazwyczaj. Pomagajmy sobie w tym trudnym czasie, a dzięki naszej wspólnej akcji możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Unikatowe dzieła wrocławskich twórców mogą znaleźć się wśród waszych świątecznych prezentów, a jednocześnie wspólnie możemy pomóc naszym przedsiębiorcom przejść przez ten trudny i nietypowy czas pandemii – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

O pandemii wiemy już wszyscy, a najbardziej chyba Ci, dla których przedświąteczny czas był okresem intensywnej sprzedaży swoich wyrobów. W związku z obostrzeniami sanitarnymi nie są organizowane żadne przedświąteczne kiermasze, a i kupujących w sklepach jest znacznie mniej.

Kupuj lokalne

Lokalne produkty mają zupełnie inną wartość niż te sprzedawane w tzw. „sieciówkach”. Wynika ona z historii, indywidualnych pomysłów oraz unikatowej produkcji. To, co powstaje w naszym mieście, to co wytwarzają nasi sąsiedzi, znajomi, współmieszkańcy, jest właśnie wrocławskie, jest po prostu „nasze”.

– Wrocławska firma „Pora na gift” tworzy prezenty pod indywidualne zamówienie klienta. Pomysły, projekty, nadruki czy grawery powstają w naszej pracowni w Leśnicy. Z radością przystąpiliśmy do fantastycznej inicjatywy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, bowiem wierzymy, że w obecnych czasach zdecydowanie powinno się wspierać lokalnych przedsiębiorców. Chcemy, aby produkowane przez nas prezenty cieszyły naszych sąsiadów i były też dobrym pomysłem na idealny podarek dla najbliższych – mówi Agnieszka Stefaniak, założycielka innowacyjnej firmy Pora na gift, specjalizującej się w gadżetach firmowych i autorskich upominkach.

– To znakomita inicjatywa, która na pewno pomoże wrocławskim przedsiębiorcom przetrwać ten trudny okres. Sami staramy się robić zakupy u lokalnych dostawców, wspierając się wzajemnie. Jesteśmy przekonani, że do akcji „Prezent z Wrocławia” dołączy pokaźne grono przedsiębiorców, szukających rynku zbytu – dodają Aleksandra i Mariusz Robak, właściciele firmy Crafty Climbing, którzy od 5 lat prowadzą swoją działalność na wrocławskich Sołtysowicach i słyną ze spersonalizowanych woreczków na magnezję, a także chwytotablic.

Prezenty z Wrocławia

To pomysł Urzędu Miejskiego Wrocławia na wsparcie lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Wystarczy, że skorzystasz z formularza i opiszesz, czym się zajmujesz, a  twoja oferta umieszczona zostanie w specjalnym zestawieniu na stronie i papierowym biuletynie wroclaw.pl.

Na zgłoszenia UM czeka do 26.11.2020 r., do godz. 12.00. Zestawienie zostanie opublikowane z początkiem grudnia.

Bądźmy dumni z Wrocławia jako mieszkańcy! Chwalmy się też tym, co wrocławskie.

Szczegóły na stronie: https://www.wroclaw.pl/portal/prezenty-z-wroclawia-zglos-do-naszej-bazy

mat. UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLodowisko Stadion Wrocław – już otwarte!
Następny artykułPOMAGAJMY! Akcje bożonarodzeniowe, które warto wesprzeć
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.