Park Kleciński – centrum dziecięcej zabawy we Wrocławiu

0

Od 1993 roku mieszkańcy Kleciny mogą cieszyć się Parkiem Klecińskim – lokalnym centrum dziecięcych zabaw i odpoczynku na świeżym powietrzu. Wiosna już tam zawitała i dzięki niej możemy już podziwiać fioletowe oraz żółte krokusy. A czy Wy już byliście w Parku Klecińskim?

O Parku

Ten 9 ha Park położony jest między ulicami Karkonoską, Partynicką, Skrajną i Przyjaźni. Pierwotnie był to obszar przynależący do pałacu rodziny Schottländerów w dawnej wsi Partynice, lecz od 1945 ma status parku miejskiego. Do niedawna jego naturalną granicę stanowiła rzeka Ślęza, ale w 2021 tereny za rzeką zostały włączone do Parku i wtedy osiągnął on swoją obecną wielkość. 

Przed przyłączeniem tereny za Ślęzą wymagały gruntownego przygotowania. W ramach prac uporządkowano i zadbano o zieleń, ustawiono ławki i wybudowano alejki dla spacerowiczów. 

Brzegi rzeki to chyba najpiękniejsze miejsce na terenie Parku. Można usiąść tam w cieniu rozłożystych drzew i odpocząć w chłodzie w upalne dni. Nad brzegami często zobaczyć można wędkarzy oraz pary zakochanych na kocach piknikowych. Brzegi Ślęzy w Parku Klecińskim wiosną i latem to klimatyczne i malownicze miejsce, które warto odwiedzić osobiście.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Flosinskae (@flosinskae)

Atrakcje Parku Klecińskiego

Niewątpliwie największą atrakcją Parku Klecińskiego jest plac zabaw. Plac podzielony jest na 2 części. Pierwsza przeznaczona jest dla maluchów i młodszych dzieci. Jest tam piaskownica, koniki i zjeżdżalnia. Całość odgrodzona jest palikami, dzięki czemu dziecko nie czmychnie nam bokiem. W drugiej część jest znacznie większa zjeżdżalnia, huśtawki i małpi gaj. W Parku Klecińskim każde dziecko znajdzie miejsce dla siebie. 

Obok części placu dla starszych dzieci znajduje się siłownia, na której możemy zadbać o własną kondycję, podczas gdy nasze pociechy bawią się obok. Do ćwiczeń mamy drabinki do podciągania, orbitrek, wahadło, narciarz, wioślarz, twister i motyl.

W Parku Klecińskim jest także coś dla naszych czworonożnych przyjaciół – wybieg. Możemy tam swobodnie puścić psiaka, aby pobiegał się wraz ze swoimi psimi kolegami.

Na terenie Parku znajdziemy także boisko do piłki nożnej oraz amfiteatr. W letnie wieczory w Parku organizowane są pokazy filmowe, na które przyjść może każdy. Filmy oglądamy pod gołym niebem, a wstęp jest bezpłatny. W ciepłe miesiące do Parku Klecińskiego często przyjeżdża Bike Cafe, a poza terenem Parku, w niewielkim oddaleniu, znajdziemy Kulka Café, gdzie możemy się wybrać na przepyszne lody.

Wszystkich nieprzekonanych zapraszamy na tegoroczny Kleciński Festyn Osiedlowy, który odbędzie się 03.06. Mamy nadzieję, że mając tę informację z tak dużym wyprzedzeniem, znajdziecie chwilę czasu, by w ten sobotni dzień trochę się rozerwać w towarzystwie mieszkańców Kleciny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDawid Podsiadło zaśpiewał z Wrocławskim Chórem Seniora!
Następny artykuł7 najlepszych miejsc we Wrocławiu do obserwacji pierwszych zwiastunów wiosny
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.