Dawid Podsiadło zaśpiewał z Wrocławskim Chórem Seniora!

0
fot. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska - zdjęcie grupowe

Występ Wrocławskiego Chóru Seniora w ramach trasy Dawida Podsiadło „PRZED i PO TOUR” we Wrocławiu aż do ostatniego koncertu pozostawał tajemnicą. Zaplanowano to, aby sprawić niespodziankę ponad 4500 tysięcznej publiczności, zgromadzonej podczas trzech koncertów w dniach 18-20 marca 2023 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Trzydziestoosobowa grupa wokalna wspólnie z artystą wykonała dwa utwory: „Szarość i róż” oraz „Nieznajomy”, otrzymując każdorazowo kilkuminutowe i wzruszające owacje na stojąco.

Wrocławski Chór Seniora to obecnie największy tego typu zespół wokalny w Polsce, liczący ponad 70 czynnych chórzystów.

Został on założony w 2016 roku z inicjatywy animatora i menedżera kultury Macieja Michałkowskiego. Dyrekcję artystyczną nad zespołem sprawuje ceniony w środowisku śpiewak operowy Tomasz Maleszewski.

Wrocławski Chór Seniora Początkowo działał przy Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a od 2022 roku funkcjonuje pod auspicjami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, które realizuje zadanie publiczne Gminy Wrocław „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023”. Chór może pochwalić się wieloma sukcesami i zdobytymi trofeami, np. podczas Wrocławskich Przeglądów Amatorskich Chórów Senioralnych, udziałem w spektaklach „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza w Teatrze Scena Kamienica, a także może poszczycić się licznymi koncertami, które regularnie odbywają się wśród lokalnych społeczności i dla mieszkańców Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

Systematyczna praca zespołu oraz próby odbywają się w Przestrzeni Trzeciego Wieku we Wrocławiu, a nabór do chóru pozostaje otwarty.

Prócz uczestnictwa w cyklicznych próbach, członkowie zespołu mają okazję poznawać tajniki warsztatu wokalnego, emisji głosu, dykcji, a także specyfiki występów scenicznych. Ponadto mają oni również możliwość uczestniczenia w zajęciach aktorskich, wokalnych, arte i muzykoterapii. W planach artystycznych Wrocławskiego Chóru Seniora jest poszerzenie repertuaru o gatunek operetkowy, a także wielkie wydarzenie, jakim będzie wydanie pierwszego albumu płytowego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowy letni rozkład lotów z Wrocławia. Gdzie polecimy na wakacje? PONAD 90 KIERUNKÓW
Następny artykułPark Kleciński – centrum dziecięcej zabawy we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.