7 najlepszych miejsc we Wrocławiu do obserwacji pierwszych zwiastunów wiosny

0

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest miastem, które oferuje wiele wspaniałych miejsc do obserwacji natury w różnych porach roku. Jednak wiosna to czas, kiedy miasto przeobraża się w zieloną oazę, a parki i ogrody wokół Wrocławia stają się idealnymi miejscami do obserwacji pierwszych zwiastunów wiosny.

W tym artykule przedstawimy 7 najlepszych miejsc we Wrocławiu, gdzie można cieszyć się pięknem wiosny.

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to jeden z największych i najpiękniejszych parków we Wrocławiu. Ten park o powierzchni ponad 100 hektarów oferuje szeroką gamę roślin, drzew i krzewów. W pobliżu parku znajdziecie wiele atrakcji, takich jak ZOO, Hala Stulecia, a także Ogród Japoński.

Park Szczytnicki jest doskonałym miejscem do obserwacji pierwszych oznak wiosny. W parku znajdują się liczne alejki, ławki i stawy, gdzie można odpocząć i podziwiać rozkwitającą w coraz cieplejsze dni naturę.

Niskie Łąki i tereny nad Oławką

Niskie Łąki to obszar zielony w północnej części Wrocławia, zlokalizowany na Przedmieściu Oławskim. Wiosną Niskie Łąki wyglądają szczególnie pięknie, gdy dzika przyroda budzi się do życia.

Kilka lat temu Promenada Oławska została zrewitalizowana. Zyskała dzięki temu wiele pomostów, małą plażę i liczne miejsca do obserwacji pierwszych oznak wiosny. W pobliżu Żabiej Ścieżki znajdziecie darmową lunetę, która pozwoli Wam na obserwację dzikiego ptactwa.

Park Juliusza Słowackiego

Park Słowackiego to obszar o powierzchni niecałych 6 ha, porośnięty młodymi drzewami, wśród których można znaleźć klony, kasztanowce, lipy, dęby, graby, buki, jesiony oraz wierzby.

Wzdłuż głównych alei przeważają lipy i kasztanowce. Oprócz gatunków rodzimych, w parku można również zobaczyć gatunki egzotyczne, takie jak skrzydłorzechy kaukaskie i surmie.

Wiosną trawniki parku rozkwitają barwnymi dywanami kwiatów: przebiśniegów, krokusów i tulipanów. Warto udać się na spacer trochę dalej, by dotrzeć nad rzekę Odrę i Bulwar przy Muzeum Narodowym. Stąd również roztacza się piękny widok na wiosenny Wrocław.

Park Staromiejski i promenada

Ogród Staromiejski, zwany również Parkiem Mikołaja Kopernika, to przepiękne miejsce położone w pobliżu fosy miejskiej i w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku. Jest to atrakcyjny teren zarówno dla małych, jak i dużych mieszkańców oraz turystów.

Zlokalizowany przy Teatrze Lalek, ogród wiosną zachwyca piękną zielenią, a także świetnie wyposażonym placem zabaw i bajkową karuzelą. Jego staranne utrzymanie sprawia, że z pewnością warto go odwiedzić i odkryć jego uroki.

Park Zachodni

Park Zachodni to kolejne miejsce, które warto odwiedzić wiosną. Park jest położony przy pomiędzy ulicami Lotniczą, Pilczycką, Kozanowską, Popowicką oraz Wejherowską i jest idealnym miejscem dla osób, które szukają spokoju i ciszy.

W parku można z dala od zgiełku wielkomiejskiego życia odpocząć i cieszyć się pięknem natury, np. spacerując aleją dębową wzdłuż starorzecza Odry. W tej samej okolicy znajduje się również polana widokowa. Dla miłośników drzew, atrakcyjne będą stare drzewostany dębów szypułkowych, grabów, świerków, brzóz brodawkowatych oraz klonów zwyczajnych. Oprócz nich w parku rosną również kasztanowce, graby zwyczajne oraz robinie akacjowe. Z kolei wśród roślin zielnych występują m.in. lubczyk lekarski, koper ogrodowy, hyzop lekarski, pokrzywa zwyczajna, prawoślaz lekarski i bratek polny.

Miłośnicy zwierząt natkną się na swojej drodze na wiewiórki, wróble, sikorki bogatki, kowaliki, sroki oraz pełzacze ogrodowe.

Park Południowy

Park Południowy to zielony raj w sercu miasta. To doskonałe miejsce na wiosenny piknik z rodziną lub przyjaciółmi. W parku znajduje się wiele miejsc do odpoczynku. Wiosną park pokrywa się kwiatami, co daje wspaniały efekt wizualny.

Malowniczy staw dodaje jeszcze większego uroku wiosennym spacerom. Warto spędzić tu dłuższy czas, odpocząć na ławce i podziwiać budzącą się do życia przyrodę.

Ogród Botaniczny

Jeśli wolicie obejrzeć wszystkie pierwsze oznaki wiosny we Wrocławiu w pigułce, to warto zajrzeć do Ogrodu Botanicznego. Tutaj przyroda już budzi się do życia, a ogród otwiera się na zwiedzających w weekend 1-2 kwietnia.

W Ogrodzie Botanicznym już w kwietniu otwarta zostanie nowa szklarnia, która pozwoli na odkrywanie jeszcze większej ilości fascynujących okazów przyrody.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tęsknisz za wiosną? Poczujesz ją w Dolinie Baryczy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPark Kleciński – centrum dziecięcej zabawy we Wrocławiu
Następny artykułŚwięto sportu w Magnolia Park. Żużlowcy zaprezentują drużynę na nowy sezon
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.