Paraliż komunikacyjny we Wrocławiu! Nieprzejezdne drogi, tramwaje jeżdżą objazdami

0
fot. Cezary Stańczyk

Od wczesnego poranka we Wrocławiu trwa akcja zima. Ale służby miejskie nie nadążają z odśnieżaniem przy tak dużych opadach śniegu. Drogi są w wielu miejscach nieprzejezdne.

Intensywne odpady śniegu oraz niskie temperatury sprawiły, że na wrocławskich drogach nieustannie pracują wszystkie pługosyparki (51szt.), usuwając śnieg oraz zabezpieczając jezdnie przed śliskością. Na chodnikach, ścieżkach rowerowych oraz przystankach również prowadzone są prace zabezpieczające.

Z uwagi na pogodę, która powoduje od rana czasowe utrudnienia, mogą występować opóźnienia w kursowaniu na liniach tramwajowych. W celu utrzymania ruchu tramwajowego w mieście ruch kierowany jest na odcinki torów, tam gdzie możliwy jest przejazd.
fot. Cezary Stańczyk
Za odśnieżenie i zabezpieczenie chodników przylegających do nieruchomości

odpowiedzialni są właściciele i zarządcy tych nieruchomości.

Prognozy wskazują, że drogowcy jeszcze przez wiele godzin będą walczyć z intensywnie padającym śniegiem i przeciwdziałać skutkom jego opadów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKino Nowe Horyzonty wraca do gry! Co w repertuarze?
Następny artykułNarodowe Forum Muzyki wraca do gry od 12 lutego! [REPERTUAR]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.