fot. kinonh.pl

Kino Nowe Horyzonty zostanie ponownie otwarte w sobotę, 13 lutego. Szczegółowe godziny, w których KNH będzie funkcjonować, podane zostaną w przyszłym tygodniu. Do gry wróci także kinowe bistro – będzie można kupić napoje i posiłki na wynos.

Kino bez widzów to żadne kino. Przez blisko 4 miesiące tęskniliśmy i czekaliśmy na Wasz powrót, dlatego cieszymy się, że zgodnie z rozporządzeniem rządu możemy wrócić do gry jeszcze w tym miesiącu. Dla wszystkich posiadaczy Karty Klubu Przyjaciół Kina mamy specjalną promocję: 50% zniżki na każdą kawę w menu! – mówią przedstawiciele Kina NH.

Co zobaczymy na ekranach?

Zespół kina pracuje nad przygotowaniem repertuaru – szczegółowy plan opublikowany zostanie na początku przyszłego tygodnia. Już teraz organizatorzy mogą chwalić się świetnymi tytułami, które zagrają przedpremierowo i premierowo.

Wśród nowości znajdą się m.in.:

  • Hity ostatniej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty – doskonała okazja, żeby doświadczyć festiwalowej atmosfery bezpośrednio w kinie. W programie nowohoryzontowego pakietu startowego pojawią się: Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský; Proste rzeczy, reż. Grzegorz Zariczny; Niepamięć, reż. Christos Nikou oraz laureat Grand Prix i Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty – Metamorfoza ptaków, reż. Catarina Vasconcelos.
  • Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński – obsypana nagrodami animacja dla dorosłego widza, w której głosów postaciom użyczyły takie gwiazdy jak: Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Maja Ostaszewska czy Andrzej Chyra.
  • Na rauszu, reż. Thomas Vinterberg – czyli najlepsza impreza w twoim życiu, podczas której drinki przygotowuje sam Mads Mikkelsen. Na rauszu było rewelacją światowych festiwali, na koncie ma już kilka nagród Europejskiej Akademii Filmowej i typowane jest jako zwycięzca Oscara dla filmu międzynarodowego. Po otwarciu KNH planujemy specjalny pokaz przedpremierowy tego filmu.
  • Palm Springs, reż. Max Barbakow – znakomita komedia, rewelacja festiwalu Sundance, która na koncie ma już nominację do Złotego Globu i najpewniej zdobędzie nominacje do Oscarów. W rolach głównych Andy Samberg, gwiazda Brooklyn 9-9 i Saturday Night Live, oraz Cristin Milioti, znana z serialu Fargo czy Jak poznałem waszą matkę.
  • Sound of Metal, reż. Darius Marder – energetyczny film o pokonywaniu własnych słabości, który najprawdopodobniej będzie jednym z głównych graczy podczas najbliższego rozdania oscarowego. W roli głównej nominowany do Złotego Globu Riz Ahmed (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Bracia Sisters).
  • La Gomera, reż. Corneliu Porumboiu – kryminalna komedia w reżyserii mistrza rumuńskiego kina, która zaskakuje pomysłowością i bawi absurdalnym humorem.
  • Jeszcze jest czas, reż. Viggo Mortensen – debiut reżyserski Mortensena (słynnego Aragorna z trylogii Władca pierścieni); czuła i poruszająca opowieść o skomplikowanej relacji między ojcem i synem.
  • Helmut Newton. Piękna i bestia, reż. Gero von Boehm – fascynująca opowieść o autorze kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów. Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki.

W repertuarze znajdą się także filmy, które cieszyły się dużą popularnością tuż przed zamknięciem kina. Wśród nich m.in.: Szarlatan Agnieszki Holland, Gniazdo Seana Durkina, Obraz pożądania Giuseppe Capotondiego czy 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy w reżyserii Jana Holoubka. Na ekranach Kina Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć również sporo dobrych filmów z Polski – chcemy jak najlepiej wspierać rodzimą branżę filmową.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W KNH bezpieczeństwo jest utrzymywane na najwyższym poziomie: w przestrzeni kina rozmieszczone są stacje do dezynfekcji dłoni i specjalne oznaczenia przypominające o utrzymywaniu dystansu, zwłaszcza przy kasach czy kinowym bistro. Według wytycznych rządu sale projekcyjne mogą być zapełnione maksymalnie w 50% – będziemy ściśle przestrzegać tej zasady. Przypominamy również, że w na terenie kina należy zakrywać usta i nos, także podczas seansów.

Vouchery, karty klubowe i wynajmy

Zaraz po otwarciu będzie można wykorzystać zakupione wcześniej vouchery na pokazy repertuarowe. Terminy przydatności voucherów i kart Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty zostaną odpowiednio wydłużone – niedługo przedstawimy szczegółowe informacje. Również niedługo napiszemy więcej na temat możliwości wynajmu sal kinowych. Wszelkie pytania w tej kwestii prosimy kierować na adres: sprzedaż@kinonh.pl.

Dziękujemy!

Dziękujemy za wszystkie gesty i słowa wsparcia, które otrzymaliśmy od Was w ciągu ostatnich tygodni – to dzięki nim mamy energię do dalszego działania. Jesteście najlepszymi Widzami na świecie – nie możemy się doczekać, kiedy znów nasze sale ożyją dzięki Wam!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE! W pobliżu ul. Milenijnej i Popowickiej odnaleziono 100kg bombę lotniczą! Możliwe utrudniena w ruchu
Następny artykułParaliż komunikacyjny we Wrocławiu! Nieprzejezdne drogi, tramwaje jeżdżą objazdami
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.