Nowy wieżowiec we Wrocławiu – 140 metrowy budynek stanie nad Odrą! [WIZUALIZACJE]

0

Cavatina rozpoczęła budowę kompleksu Quorum, składającego się z trzech budynków biurowych oraz jednego mieszkaniowego. Inwestycja powstaje przy ulicy Sikorskiego. Najwyższy budynek będzie miał aż 140 metrów – 23 piętra. 

Wieżowiec będzie drugim co do wielkości najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

W części mieszkalnej znajdzie się około 330 mieszkań, które dostępne będą na wynajem. Znajdą się tu mieszkania dwupokojowe, ale nie zabraknie także kawalerek oraz lokali z trzema i czterema pokojami.

Mieszkania będą miały od 30 do 70 mkw. powierzchni. Inwestycja wejdzie w skład kompleksu o charakterze mixed-use. Projekt firmy Cavatina będzie uzupełniony w kolejnych etapach o przestrzenie biurowe w trzech kolejnych budynkach.

Dopełnieniem realizacji mają być bulwary nad Odrą ze strefami odpoczynku i rekreacji.

Wrocławskie Quorum zaoferuje łącznie około 80 tys. mkw. przestrzeni dla biznesu, która znajdzie się głównie w wieży liczącej ponad 140 metrów wysokości. Będzie to drugi najwyższy budynek w stolicy Dolnego Śląska.

Cavatina Holding jest inwestorem gmachu. Nieopodal znajdują się biurowiec Rybacka 9, budynek Drzewna 19 oraz budynek Atal Towers.

Deweloper projektu zaplanował w nim m.in. przestrzenie coworkingowe własnej marki Quickwork oraz dwukondygnacyjną strefę gastronomiczno-usługową. Budynki wchodzące w skład Quorum będą miały od 4 do 35 kondygnacji. W podziemnej hali garażowej zaplanowano około 1,5 tys. miejsc parkingowych.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW centrum Wrocławia będzie więcej zieleni! [SPRAWDŹ GDZIE]
Następny artykułDolnośląska policja uratowała psa, którego właściciel przywiązał do drzewa w lesie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.