Nowy alternatywny przewodnik po Wrocławiu ze 100 niezwykłymi miejscami jest już dostępny w języku angielskim

0

Gdzie ukrywają się lustra akustyczne? Dlaczego w centrum miasta znajdują się szkielety dinozaurów? Jaką historię ma nagi szermierz? Czy w hali targowej naprawdę działał rzeźnik – kanibal?

Minęło już trochę czasu, odkąd ukazały się anglojęzyczne książki o Wrocławiu, ale w końcu w tym roku nastąpił przełom za sprawą nowego wydawnictwa. „Wrocław – an alternative guide to 100 extraordinary places” nie jest zwykłym i tradycyjnym przewodnikiem.

Pokazuje on pełny zakres różnorodności Wrocławia, zatrzymując się oczywiście przy niektórych z głównych atrakcji, takich jak Hala Stulecia czy Rynek. Na tym jednak podróż się nie kończy, a niektóre ze 100 subiektywnie wybranych miejsc są zdecydowanie mniej znane. Nawet  niektórzy z wrocławian nigdy nie byli w labiryncie na Brochowie, nie zatrzymali się przy Mozaice Nadodrza, czy nie zwrócili uwagi na tajemniczą rękę wystającą z mostu Uniwersyteckiego.

Tajemnicza ręka na Moście Uniwersyteckim
Mozaika na Nadodrzu

Ten przewodnik oferuje młodą i świeżą perspektywę miasta zarówno dla odwiedzających, jak i dla samych mieszkańców: od najbardziej popularnych do mniej znanych punktów na mapie, od niezwykłych do dziwacznych obiektów, od przeszłości do przyszłości. Ten alternatywny przewodnik po Wrocławiu ujawnia 100 miejsc i zabytków – wyselekcjonowanych w oparciu o doświadczenie autora, a także wielu osób mieszkających i zakochanych we Wrocławiu – których nie można przegapić w tym historycznym i pięknym mieście.

Zgadza się – szerokie grono innych mieszkańców i osób związanych z Wrocławiem również zabrało głos i podzieliło się swoimi trzema ulubionymi wrocławskimi miejscówkami, na przykład wieloletni prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, były konsul Niemiec Hans-Jörg Neumann, przewodnik Maciej Wlazło jako „Beard of Breslau”.

Publikacja jest pierwszym od wielu lat anglojęzycznym przewodnikiem po Wrocławiu. Bazuje ona na niemieckiej wersji, która podczas największych targów książki na świecie („Buchmesse Frankfurt”) otrzymała nagrodę dla książki self-publishing 2021 w kategorii literatura faktu. Została ona wybrana przez jury spośród ponad 1000 innych zgłoszeń: „Alternatywne podejście do miasta, które dla wielu jest nieznane, jest tym, co Mirko przedstawia nam w swoim przewodniku turystycznym, który jest prawdziwym zaproszeniem do odkrywania Wrocławia”. – Tom Oberbichler, członek jury.

Niezależnie od tego, czy już doświadczyłeś magii Wrocławia, czy dopiero wysiadłeś z pociągu, ten przewodnik dostarcza inspiracji do odkrywania nowych przygód, które sprawią, że Twój pobyt będzie niezapomniany.

Gdzie można znaleźć przewodnik?

Książkę można zamówić online bezpośrednio od wydawcy, gdzie dostępny jest również darmowy podgląd:

Przeczytaj bezpłatną zapowiedź 100 najlepszych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu

We Wrocławiu przewodnik można zakupić lokalnie w “Pomiędzy Café”(Dubois 2) oraz w Księgarni Podróżnika (Wita Stwosza 19/20).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrimark otworzył sklep we Wrocławiu, w który zainwestował 10 milionów euro
Następny artykułWrocław: Flagowiec Olbrzymi wyrósł w Parku Szczytnickim – to piękny i olbrzymi grzyb!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.