Primark otworzył sklep we Wrocławiu, w który zainwestował 10 milionów euro

0
  • Primark we Wrocławiu to piąta lokalizacja detalisty w Polsce i jedenasty sklep w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Pierwszy sklep Primark na Dolnym Śląsku stworzył ponad 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki.
  • Kontynuując ambitne plany rozwoju, Primark zapowiada kolejną lokalizację – otwarcie sklepu w Łodzi zaplanowano na 19 września br.

Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, otworzył dzisiaj swój najnowszy sklep w Polsce, zlokalizowany w centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Detalista zainwestował ponad 10 milionów euro, po raz pierwszy udostępniając klientom na Dolnym Śląsku swoją ofertę najnowszych trendów i artykułów codziennego użytku. Nowy sklep to także ponad 150 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki.

Primark we Wrocławiu zajmuje łącznie 3700 mkw. powierzchni handlowej na dwóch kondygnacjach. Marka oferuje klientom bardziej zrównoważoną modę w atrakcyjnych cenach, w tym odzież damską, męską i dziecięcą, a także kosmetyki i artykuły wyposażenia domu. Już teraz 50% ubrań pod marką Primark Cares jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych z bardziej zrównoważonych źródeł, a detalista zamierza podwoić tę liczbę do 2030 roku. Wrocławscy klienci z pewnością znajdą tu coś dla siebie, niezależnie od budżetu – od artykułów codziennego użytku, takich jak koszule, swetry i dżinsy, po produkty z nowej kolekcji Jesień / Zima.

Primark chce oferować swoim klientom niesamowite doświadczenia zakupowe w sklepach stacjonarnych. Dlatego też wrocławski salon jest pierwszą w Polsce lokalizacją z kasami samoobsługowymi – 15 stanowisk ułatwi proces zakupowy klientom, którzy płacą kartą. Dodatkowo do ich dyspozycji jest 5 tradycyjnych kas obsługiwanych przez pracowników Primark. Wszystkie są rozlokowane na dwóch piętrach salonu.

Otwarcie we Wrocławiu stanowi kolejny kamień milowy w ambitnych planach ekspansji Primark w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie obecnie detalista posiada 11 sklepów na pięciu rynkach. Ponadto Primark ogłosił dziś, że jego kolejny sklep w Polsce, w łódzkiej Manufakturze, zostanie otwarty 19 września br.

Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z rozwoju Primark w Polsce od momentu wejścia marki na ten rynek w 2020 roku. Dzisiaj otworzyliśmy dla klientów nasz piąty sklep w kraju, a w ciągu najbliższego miesiąca uruchomimy kolejną lokalizację, tym razem w łódzkiej Manufakturze. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom i koleżankom, którzy niestrudzenie pracowali nad przygotowaniem sklepu do otwarcia i z niecierpliwością czekamy na ugoszczenie w nim klientów z regionu Dolnego Śląska, którym zaoferujemy niesamowite doświadczenia zakupowe”.

Oprócz nowo otwartego salonu we Wrocławiu, Primark posiada cztery lokalizacje w Polsce: w Galerii Młociny w Warszawie, Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu, Bonarka City Center w Krakowie oraz Silesia City Center w Katowicach. W przyszłym roku detalista rozszerzy swoją działalność również na Węgry, dzięki czemu liczba sklepów Primark w regionie CEE wzrośnie do 13 na sześciu rynkach.

Niedawno uruchomiona, nowa witryna internetowa Primark umożliwia klientom przeglądanie asortymentu online oraz sprawdzanie dostępności produktów w ich lokalnym sklepie przed planowaną wizytą. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.primark.com/pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJakie atrakcje spotkają nas w pierwszy weekend września? Lotny Festiwal Piwa ponownie we Wrocławiu już 1-3 września!
Następny artykułNowy alternatywny przewodnik po Wrocławiu ze 100 niezwykłymi miejscami jest już dostępny w języku angielskim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.