Jakie atrakcje spotkają nas w pierwszy weekend września? Lotny Festiwal Piwa ponownie we Wrocławiu już 1-3 września!

0
fot. Adam Bystry

Dobre wieści dla miłośników dobrego piwa! Letni wietrzyk przynosi zapowiedź jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie piwa – Lotny Festiwal Piwa we Wrocławiu. To święto piwnego rzemiosła, smaków i kultury wraca w pełnej krasie, obiecując trzy dni niesamowitej zabawy, doskonałych trunków i kulinarnych doznań. Od 1 do 3 września plac pod Iglicą, przy imponującej Hali Stulecia, zamieni się w królestwo piwa, gdzie zapaleni miłośnicy oraz ciekawi smakosze będą mogli odkrywać piwną paletę jak nigdy dotąd.

Piwna Rewolucja na Placu pod Iglicą

Lotny Festiwal Piwa to okazja do odkrycia bogactwa smaków, jakie kryją się w piwie rzemieślniczym. Wrocław, znany ze swojej długiej tradycji piwowarskiej, w tym roku ponownie zaprasza miłośników piwa i wszystkich ciekawych kulinarnych eksperymentów na jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Plac pod Iglicą otoczony zielenią i klimatyczną Halą Stulecia, stanie się areną dla setek różnorodnych piw!

fot. Adam Bystry

Co Ciekawego spotka Cię na 7. Wrocławskim Lotnym Festiwalu Piwa

Organizatorzy tegorocznej edycji Lotnego Festiwalu Piwa postarali się, by wydarzenie było jeszcze bardziej fascynujące i różnorodne niż kiedykolwiek wcześniej. W programie znajdują się:

Degustacje Rzemieślniczych Piw: Prawdziwa uczta dla podniebienia! Na festiwalu będzie można skosztować różnorodnych stylów piwnych, od lekkich lagrów po intensywne imperialne stout’y czy kwaśne sour’y. Doświadczeni piwowarzy oraz przedstawiciele browarów będą chętnie opowiadać o procesach warzenia oraz charakterystykach poszczególnych piw.

Kulinarny Duet: Lotny Festiwal Piwa to nie tylko piwo, to również kulinarne doznania. Wokół placu pod Iglicą rozmieszczonych będzie wiele stoisk i food-trucków z kulinarnymi przysmakami, które świetnie komponują się z piwnymi aromatami. Od tradycyjnych dań, po street food i nowatorskie smaki – tu każdy znajdzie coś wyjątkowego.

fot. Adam Bystry

Spotkania z Piwowarami: Twórcy piw, którzy serwują swoje dzieła na festiwalu, będą mieli okazję do spotkań z degustatorami. Z chęcią opowiedzą o procesach warzenia, inspiracjach i tajemnicach swoich receptur. To doskonała okazja do głębszego zrozumienia piwnego rzemiosła.

Koncerty i Rozrywka: Lotny Festiwal Piwa to również moment na dobrą zabawę. Oprócz doskonałych piw i smakowitych potraw, uczestnicy będą mieli szansę bawić się przy dźwiękach różnorodnych wykonawców muzycznych, tworząc unikalny festiwalowy klimat. Koncerty na żywo zapewnią nam finaliści tegorocznego festiwalu Craft Music City

Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Silent Disco, czyli możliwość beztroskiego potuptania w wygodnych słuchawkach do najlepszej muzyki. Silent Disco będzie czekać na chętnych w sobotę (2 września) w godzinach 22:00-2:00.

Lotne zawody we flanki: To nie wszystko! Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywkę, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się na emocjonującą, sportową rywalizację. Warto zobaczyć to na własne oczy!

Lotny Festiwal Piwa we Wrocławiu to wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat piwnych smaków, aromatów i tradycji rzemieślniczych browarów. Plac pod Iglicą wraz z Hala Stulecia stanie się centrum piwnej rewolucji, gdzie miłośnicy piwa będą mogli spotkać się, degustować, uczyć się i bawić w wyjątkowym festiwalowym klimacie. Niech weekend od 1 do 3 września będzie czasem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobre piwo i niezapomnianą rozrywkę!

fot. Adam Bystry

Gdzie: Plac pod Iglicą, Hala Stulecia

Kiedy: 1-3 września 2023

Godziny otwarcia:

  • Piątek – 15:00-22:00
  • Sobota – 12:00-22:00, Silent Disco 22:00-2:00
  • Niedziela – 12:00-20:00

Wydarzenie jest bezpłatne.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł11. urodziny Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Następny artykułPrimark otworzył sklep we Wrocławiu, w który zainwestował 10 milionów euro
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.