11. urodziny Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu

0

Miejsce tętniące filmową energią, a przede wszystkim przestrzeń otwarta dla każdego – Kino Nowe Horyzonty świętuje 11 lat wspólnych emocji, festiwalowych odkryć, spotkań i rozmów. Jakie wydarzenia znalazły się w urodzinowym programie?

W środę 30 sierpnia zaplanowane pokazy zainauguruje specjalne wydanie Akademii Kina Światowego z gościnnym udziałem krytyka filmowego Michała Oleszczyka, który oprowadzi widzów po spalonym od słońca świecie westernów Sergio Leone. Co łączy rewolwer ze spaghetti? Wykład i seans legendarnego „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” przybliży publiczności autorskie kino jednego z największych mistrzów gatunku.

Dzień później Kino Nowe Horyzonty zaprasza do wspólnego świętowania w rytm najgłośniejszych tytułów ostatnich miesięcy, które będzie można zobaczyć w przyjacielskiej cenie (15 zł bilet normalny, 11 zł bilet z kartą przyjaciela kina).

Na ekranie między innymi: kultowe dzieło Wong Kar Waia („Chungking Express”), oscarowy powrót Brendana Frasera („Wieloryb”), najbardziej szalona historia o multiwersach miłości („Wszystko wszędzie naraz”) czy gęsty jak parna miejska noc film Aliego Abbasiego („Holy Spider”).

W urodzinowym programie nie mogło zabraknąć także jednego z ulubionych filmów nowohoryzontowej publiczności. W piątek 1 września na widzów czeka pokaz włoskiej produkcji „Tamte dni, tamte noce” Luki Guadagnina, która mieści w sobie wszystko to, co można znaleźć w Nowych Horyzontach: pełne erudycji rozmowy, kontemplacja piękna i silne wzruszenia.

Po filmowej wyprawie nad jezioro Como, wracamy do rodzimej kinematografii – w sobotę 2 września Kino Nowe Horyzonty zaprasza na spotkanie z legendą polskiego kina: Danielem Olbrychskim. Mistrz pierwszoplanowych kreacji, wyrazistych ról drugoplanowych i barwnych epizodów będzie gościem urodzinowej odsłony cyklu Moje Filmy. W ramach wydarzenia na wielkim ekranie zaprezentowany zostanie nagrodzony Oscarem i Złotą Palmą „Blaszany bębenek”.

Świętowanie 11. urodzin Kina Nowe Horyzonty domknie niedzielny pokaz przeboju od studia A24. „Marcel Muszelka w różowych bucikach” wzbudził zachwyty na festiwalowych pokazach podczas American Film Festival oraz mBank Nowe Horyzonty, a teraz powraca na wrocławski ekran, by rozczulić widzów jeszcze raz.

Szereg urodzinowych wydarzeń to zaproszenie do wspólnego świętowania – przed wielkim ekranem i w gronie znajomych. Towarzyski duch przyświeca również urodzinowej promocji na Kartę Klubu Przyjaciół KNH, która do 31 października kosztuje symboliczne 11 zł. W końcu nigdy nie jest za późno, by znaleźć przyjaciela w Kinie. I cieszyć się tańszymi biletami przez kolejny rok.

Szczegółowy program i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=932

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW lipcu najcześciej lataliśmy do Turcji. Rekordowy miesiąc Portu Lotniczego Wrocław
Następny artykułJakie atrakcje spotkają nas w pierwszy weekend września? Lotny Festiwal Piwa ponownie we Wrocławiu już 1-3 września!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.