Noc pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej!

0

W Dzień Dobrych Wiadomości Hala Stulecia przekazuje dobrą wiadomość! 22 października, na zakończenie sezonu Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, odbędzie się Noc pokazów. Przy Pergoli tego dnia będzie można obejrzeć wszystkie pokazy specjalne, a wstęp jest wolny. 

W sobotę 22 października o godzinie 20:00 wyświetlone zostaną, jeden po drugim, wszystkie pokazy specjalne, które można było podziwiać w tym roku: Cztery Żywioły, Katedra Demokracji, Piękna i Bestia, Dzień Dobry Marylin oraz Mikro & Makro Kosmos. Noc pokazów będzie jednocześnie oficjalnym zakończeniem sezonu letniego 2022 – w przerwie zimowej fontanna przejdzie standardowe prace serwisowe, a nowy sezon wystartuje wiosną 2023 roku. 

Historyczny staw został zaprojektowany przez genialny duet Max Berg – Hans Poelzig, a powstał w 1913 roku na potrzeby Wystawy Stulecia jako centralny punkt Terenów Wystawowych. W 2009 roku remont przeszła cała Pergola, a staw stał się największą w Polsce i jedną z największych w Europie fontann multimedialnych. 

Podczas ostatniej przerwy zimowej Wrocławska Fontanna przeszła dużą modernizację, podczas której na zupełnie nowy wymieniono cały system oświetlenia. Dzięki nowym lampom fontanna świeci tak pięknie, jak nigdy dotąd! Co istotne – najlepszy widok na projekcje tworzące pokazy specjalne odwiedzający mają od strony Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego, w którym mieści się też nowo otwarta, Restauracja Tarasowa. 

Wrocławska Fontanna Multimedialna w liczbach:

  • 1 ha powierzchni niecki
  • 40 m wysokość najwyższego strumienia wody 
  • 182 dysze dynamiczne
  • 88 dysz spieniających
  • 3 dysze ogniowe
  • 328 lamp

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Otwarcie Restauracji Tarasowej w Hali Stulecia. Czy w końcu będzie można naprawdę dobrze zjeść przy Pergoli?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Będą łowić wirtualne ryby i w ten sposób pomogą zarybić Odrę!
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [9-11.09]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.