Wrocław: Będą łowić wirtualne ryby i w ten sposób pomogą zarybić Odrę!

0

Jeden z największych polskich producentów gier – studio Ten Square Games wspomoże odbudowę  ekosystemu Odry. 8 września, w jednej z najpopularniejszych mobilnych gier wędkarskich – Fishing Clash – rozpocznie się wydarzenie Uratuj Odrę (Save the Oder), w ramach którego na grających z całego świata będzie czekało wyzwanie – muszą wyłowić wirtualnie jak najwięcej ryb.

Jeżeli uda im się wyłowić 20 mln ryb – TSG przekaże 100 tys. zł na zarybienie Odry, a gracze otrzymają specjalną odznakę. 

Odra, druga co do długości polska rzeka oraz żyjące w niej zwierzęta, ucierpiały w wyniku katastrofy ekologicznej na niespotykaną skalę. Pod koniec lipca tego roku do Inspekcji Ochrony Środowiska zaczęły wpływać doniesienia, o masowo występujących martwych rybach. Na początku sierpnia tysiące martwych zwierząt znajdowano na niemal 500 km odcinku rzeki, a wstępne szacunki mówią, że zginęło w niej od 25% do nawet 50% ryb. Chociaż upłynie wiele lat, zanim ekosystem rzeki się odbuduje – gracze Fishing Clash będą mogli zaangażować się w ten proces już dzisiaj.

W ciągu trwającego 24 godziny wydarzenia Uratuj Odrę (Save the Oder) – grający będą mieli za zadanie wyłowienie jak największej liczby ryb. Im więcej ryb zostanie wyłowionych, tym większą kwotę Ten Square Games przeznaczy na zarybienie rzeki gatunkami, występującymi w niej przed katastrofą. Jeżeli gracze wspólnie wyłowią 20 milionów ryb TSG przekaże na ten cel 100 000 zł. Dodatkowo jeżeli gracze zrealizują ten cel, na wszystkich zaangażowanych będzie czekała specjalna odznaka, upamiętniającą ich udział w wydarzeniu.

– Katastrofa ekologiczna Odry, w ramach której życie straciły setki tysięcy ryb, sprawiła, że byliśmy w szoku. Jednak gdy pierwsze emocje opadły, nie mieliśmy wątpliwości, że musimy pomóc. Zarówno podwodny świat, dzięki któremu tworzymy swoją grę, jaki i Odra, która płynie przez Wrocław, w którym mamy swoją siedzibę, są nam szczególnie bliskie. Chociaż potrzebne będą lata, jeśli nie dekady, aby Odra odbudowała swój ekosystem, małymi krokami i wspólnymi siłami możemy się do tego przyczynić już teraz – mówi Olga Ostrowska, ESG Manager w Ten Square Games SA.

Wydarzenie Uratuj Odrę jest kolejnym elementem działań Ten Square Games na rzecz środowiska naturalnego. W maju 2022 roku gracze Hunting Clash brali udział w eventach zorganizowanych w ramach kampanii Green Game Jam 2022, organizowanej przez Playing for the Planet, dzięki którym TSG udało się zebrać środki na posadzenie 60 000 drzew w Tanzanii. W kwietniu 2022 roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, gracze Fishing Clash oczyszczali wirtualną Amazonkę ze śmieci, równocześnie zbierając punkty, z których całkowity dochód został przeznaczony na sadzenie drzew. Z kolei z okazji Międzynarodowego Dnia Wody 2021 gracze z całego świata łowili wymarłe gatunki w wirtualnych łowiskach Fishing Clash, przyczyniając się do oczyszczania oceanów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Seria ataków na pracowników komunikacji zbiorowej – miejscy przewoźnicy stanowczo reagują
Następny artykułNoc pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.