Weekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [9-11.09]

0
wroclaw
fot. Adam Bystry

Wrześniowa pogoda już zaczyna dawać o sobie znać, ale nie ma sensu zamykać się przez to w czterech ścianach, gdy nadchodzi weekend. Podpowiadamy gdzie warto się wybrać w nadchodzących dniach, by spędzić aktywnie czas w miłym towarzystwie.

Oto lista 10 najciekawszych wydarzeń, które będą działy się we Wrocławiu w dniach 9 – 11 września. Korzystajcie!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022

Kolejna edycja Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków odbędzie się w dniach 9-11 września. Głównym miejscem zabawy będzie tradycyjnie Ogród Staromiejski. Po przerwie powraca Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, stanowiąca zawsze otwarcie Festiwalu i wielką atrakcję dla dzieci. Zabawę w ogrodzie rozpoczynamy w piątek od aż trzech konkursów dla szkół i przedszkoli. Na terenie ogrodu znajdziecie m.in. Krasnalową Strefę ZOO czy Plenerowe Ekowarsztaty. W piątek o godzinie 20.00 na Wrocławskim Rynku odbędzie się koncert Kamila Bednarska.

Termin: 9-11 września
Miejsce: Ogród Staromiejski i wrocławski Rynek

Więcej informacji: Wrocław: Festiwal Krasnoludków 2022 już we wrześniu!

Dni Seniora Wrocław 2022

Tegoroczne Dni Seniora rozpoczną się 10 września o godz. 14.00 na pl. Solnym w Rynku pokazami tanecznymi oraz prezentacjami ofert edukacyjno-informacyjnych partnerów wydarzenia. O14.30 z pl. Solnego wyruszy Marsz Kapeluszy, w trakcie którego będziemy podziwiać niezwykłe stylizacje seniorów nawiązujące do lat 70.

Start o 15.00 na scenie w Rynku przy pl. Gołębim, gdzie zostaną przekazane symboliczne klucze do bram miasta Senioralnej Parze Królewskiej oraz wręczone statuetki dla „Przyjaciół Seniorów”, certyfikaty dla „Miejsc Przyjaznych Seniorom” i nagrody dla laureatów konkursów „Rodzina to skarb” i „Kapelusze mają dusze”. Zwieńczeniem uroczystości o 16.00 będzie koncert „Szalone lata 70” w wykonaniu Izabeli Możdzeń z zespołem. Wydarzenie jest bezpłatne.

Termin: 10.09.2022, godz. 14.00-17.00 Organizator: WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora
Miejsce: Rynek, pl. Solny i pl. Gołębi.

Więcej informacji: Ruszają Dni Seniora 2022 we Wrocławiu! Ponad 150 wydarzeń w całym mieście

Wrocławska Potańcówka w karaibskich rytmach!

Tańczyć każdy może. W piątek 9 września organizatorzy zabiorą Was w gorącą podróż po Karaibach Soca, salsa, rumba, reggae, dancehall – mnóstwo pozytywnej energii zaserwuje wrocławski kolektyw Splendid Sound.

Znani są już w całej Europie jako #strongesteasternspirit – teraz zapraszają na parkiet cały Wrocław  Wieczór kontynuować będziemy w rytmach reggae – o 20.00 w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków wystąpi Kamil Bednarek z zespołem.

Termin: 9 września, 17:00 – 20:00
Miejsce: Rynek

Wstęp wolny.

IV Dolnośląski Festiwal Teatrów Improwizacji DOLi!

Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 8 – 11 września, od godziny 18:00. Na scenie podwórka Impartu, aż 4 dni z rzędu wystąpią improwizatorzy oraz aktorzy z całej Polski. Będą tam także warsztaty dla improwizatorów, gdzie pod okiem profesjonalistów będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności. Celem tej imprezy stale pozostaje rozpowszechnianie teatru improwizacji wśród dolnośląskich widzów.

PROGRAM:

Czwartek 8.09 – dzień wrocławski, spektakle Odra świadomości, Tymczasem na Śródmieściu, Wrocławskie Armando”

Piątek 9.09 – przedstawienia Spektakl z…, Egzamin do szkoły teatralnej oraz Benefis

Sobota 10.09 – spektakle Historia jednego mieszkania, Poza ramami, RPG live sesja

Niedziela 11.09 – ostatni dzień, przedstawienia Narrator, Nasza niespodziewana przyszłość, Improkracja.

Miejsce: Impart, ul. Mazowiecka

Wydarzenie jest biletowane, więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/1474652479649337

Spektakl Sen nocy letniej

Jedna z najzabawniejszych i najbardziej wyrafinowanych sztuk Williama Shakespeare’a poświęconych zgłębianiu natury uczuć. Inscenizacją Snu nocy letniej zajmie się ceniona reżyserka filmowa, z sukcesami pracująca również w teatrze. W jej wizji akcja spektaklu rozgrywać się będzie w elżbietańskiej Anglii. Kunszt Shakespeare’a objawia się w umiejętnym łączeniu światów, w pomieszaniu realizmu z poetyką i magią, w zabawie konwencją.

Termin: 9 września, godz. 19:00
Miejsce: Teatr Polski na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego.

Wstęp jest biletowany.

Więcej na: https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/sen-nocy-letniej/

Pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Pokaz na największej fontannie w Polsce i jednej z największych w Europie, znajdującej się przy Pergoli. 9 oraz 10 września będą miały miejsce specjalne weekendowe pokazy. W pierwszy dzień widowisko będzie zatytułowane Katedra Demokracji, w drugi zaś Cztery Żywioły.

Termin: 9 i 10 września, godz. 21:00
Miejsce: Pergola przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Wstęp wolny

Więcej informacji tutaj: https://halastulecia.pl/zwiedzanie/fontanna/

Wystawa Budowli z Klocków Lego w Sky Tower

Całkowicie nowe, premierowe modele Najniezwyklejsze z dotąd prezentowanych… 2000 mkw. powierzchni, ponad 100 makiet z 7 milionów klocków. Wśród nich będzie można znaleźć m.in. Wielki Mur Chiński, Krzywą Wieżę w Pizie, Górę Rushmore czy też pojazd inspirowany Sokołem Milenium. Bilet weekendowy kosztuje 36 zł, Dwie wystawy za osobę 54 zł, 2+2 lub więcej za osobę 33 zł. Wystawa działa codziennie od 10 do 20:00.

Termin: codziennie od 10:00 do 20:00
Miejsce: Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich
Wstęp biletowany

Jam Session w klubie Łącznik

Wrocławskie Centrum Czasoprzestrzeń zaprasza na odbywające się w sobotnie wieczory Jam Session. Weźcie swoje instrumenty i przyjdźcie pograć, tak po prostu, dla radości grania z innymi. Taka improwizacja odbywa się tutaj raz w miesiącu. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z ekipą Festiwalu wrOFFław.

Termin: sobota godz. 21:00
Miejsce: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa
Wstęp jest wolny

Więcej można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/events/1045085656098962/1058107731463421/

Otwarcie Skweru Karaimskiego na Sępolnie

Karaimi zamieszkują wrocławskie Sępolno od 1945 roku. Przez ten czas zżyli się z tym miejscem i stali się ważną częścią jego wielokulturowej historii. Dzieje członków tej społeczności zlały się z losami ich sąsiadów, w jakimś sensie pozostają one jednak zawsze odrębne – Karaimi, choć zintegrowali się ze społecznością Sępolna, byli w stanie zachować własne tradycje, religię i poczucie tożsamości. Choć obecnie pozostało ich już we Wrocławiu niewielu, miasto nadal stanowi ważny punkt na karaimskiej mapie Europy.

Termin: 11 września od godziny 11 do 19.30 
Miejsce: Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1-3, dawna Zajezdnia Dąbie)
Wstęp wolny

Więcej na: https://www.facebook.com/events/411085761008337

„Opowieści z dreszczykiem”  – nocne zwiedzanie Wrocławia.

„Opowieści z dreszczykiem” – wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem (1,5 h) jedną z najpiękniejszych widokowo tras turystycznych po Starym Mieście: Rynek, Dzielnica Żydowska, Wzgórze Liebicha, Promenada nad Odrą z widokiem na Ostrów Tumski. Mnóstwo ciekawych historii i niesamowitych wieczornych opowieści. Nieznane zaułki miasta, tajemnicze wydarzenia i postaci. Zwiedzanie trwa od piątku do niedzieli i w każdy dzień zaczyna się o 19.30.

Wstęp jest biletowany, oraz wymagana jest rezerwacja (należy zadzwonić lub wysłać SMS na numer +48 513 946 946)

Więcej informacji na: https://www.wroclawcitytour.pl/

Przeczytaj także: Jedyna taka na Dolnym Śląsku! Odkryj Krośnicką Kolej Wąskotorową [POMYSŁ NA WEEKEND]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNoc pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej!
Następny artykułPILNE! Zmarła Królowa Elżbieta II. Miała 96 lat
Nazywam się Jakub Styczeń, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W wolnym czasie interesuję się muzyką oraz historiami z nią związanymi, a także samochodami.