pierogi wrocław
a

Delikatne ciasto, obfita ilość farszu i niesamowity smak, który przypomina nam o domowych obiadach u mamy lub babci. To trzy cechy, które naszym zdaniem powinny wyróżniać najlepsze pierogi. Pod tym kątem wybraliśmy spośród kilkunastu wrocławskich lokali – trzy, które według nas powinien odwiedzić każdy smakosz pierogów. 

Bar Pierożek

Wiele rankingów oceniających wrocławskie pierogarnie już powstało, a ciągle w komentarzach pojawia się jedno pytanie – „a gdzie Bar Pierożek?”. Menu to klasyka gatunku, ale są też serwowane pierogi z soczewicą czy wątróbką. Co ważne, na stronie jest tabela z informacjami ile waży dana porcja – szczególnie przydatne przy zamawianiu dla większej grupy osób. Ale to nie wszystko, bo Bar Pierożek ma w swojej ofercie również naleśniki, na słono i słodko i dania obiadowe. Słowem dla każdego coś dobrego!

Dodatkowo, otworzono ostatnio nową lokalizację – ul. Sądowa 7. Polecamy sprawdzić całkiem nową odsłonę lokalu!

Adres: ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 3 i ul. Sądowa 7

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 10:00-19:00

w sobotę 10:00-16:00

niedziela zamknięte

Więcej informacji: tutaj

fot. Bar Pierożek, źródło: Facebook

Pierogarnia Rynek 26

Czyli tradycja w nowej odsłonie. Rynek 26, lub jeśli ktoś woli – dawny Stary Młyn, to miejsce, które musi się znaleźć chyba na każdej liście pod tytułem: wrocławskie pierogarnie. Bardzo znany podział na pierogi z pieca i z wody został zachowany, tak samo jak oryginalne słodkie wariant. Na przykład z twarogiem i biszkopcikami, albo czekoladą z krakersami. Oprócz samych pierogów, są też ciekawe przystawki i oczywiście tradycyjne zupy.

Czy warto tam zajrzeć? Zawsze, szczególnie miło jest usiąść w środku, gdzie cegła i drewno przeplata się z nowoczesnymi akcentami!

Adres: ul. Rynek 26
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do niedzieli 12:00 -23:00
Więcej informacji: tutaj

fot. Pierogarnia Rynek 26, źródło: Facebook

Pod Przykrywką

Nie samym mięsem człowiek żyje. Ale pierogami – czemu nie! Pod Przykrywką udowadnia, że można prowadzić tradycyjną pierogarnię w wersji wegetariańskiej. Także soczewica, fasola czy kapusta w ruch i mamy bardzo smaczną alternatywę dla, nie tylko osób niejedzących mięsa, ale też otwartych na nowe smaki. Nie zabraknie też pierogów ruskich. Natomiast specjalnością pierogarni są pierogi zapiekane z wybranym sosem, w wersji wegańskiej jak i klasycznej.

Jedno z ciekawszych rozwiązań na mapie wrocławskich pierogarni, na pewno godne polecenia i odwiedzenia!

Adres: ul. Więzienna 18/1
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do niedzieli 12:00 – 22:00
Więcej informacji: tutaj

fot. Pod Przykrywką, źródło: Facebook

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAfera wokół wrocławskiej kampanii przyrodniczej
Następny artykułSky Tower Wrocław. Punkt widokowy i inne atrakcje [CENNIK, GODZINY OTWARCIA, DOJAZD]
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl