Sky Tower Wrocław. Punkt widokowy i inne atrakcje [CENNIK, GODZINY OTWARCIA, DOJAZD]

0

Wrocławski Sky Tower jest najwyższym budynkiem w mieście i przyciąga turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Mieszkańcy Wrocławia nie zawsze pochlebnie wypowiadają się na temat wieżowca (głównie ze względu na jako specyficzny wygląd), jedno jest pewne – Sky Tower robi wrażenie!

Sky Tower znajduje się w dawnej wrocławskiej dzielnicy Krzyki, w niedalekiej odległości od Dworca Głównego Wrocław. Budynek ma aż 212 m wysokości i tym samym jest najwyższym mieszkalno-usługowym wieżowcem w Polsce.

Sky Tower i Poltegor – najwyższe budynki Wrocławia

Sky Tower powstał w miejscu, gdzie lata temu również mieścił się wysoki wrocławski budynek – Poltegor.  Był to biurowiec, który powstawał w latach 1974 – 1982 i miał 125 m wysokości. Na tamte czasy był najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

Poltegor został rozebrany w roku 2007, a na jego miejscu wybudowano dzisiejszy Sky Tower, wyższy o blisko 100 metrów.

fot. Bartosz Senderek

Najwyższy punkt widokowy w Polsce

Z przeszklonego tarasu, który znajduje się blisko 200 metrów nad ziemią w budynku Sky Tower, roztacza się piękny widok na panoramę Wrocławia i okolic. Przy dobrej pogodzie zobaczycie pobliskie pasma gór, w tym Ślężę, Śnieżkę i wałbrzyski Chełmiec.

Punkt Widokowy w Sky Towerze czynny jest codziennie od rana do wieczora.

  • poniedziałek – czwartek: 09:00-21:00 (ostatni wjazd o godzinie 20:30)
  • piątek – sobota: 09:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:30)
  • niedziela: 10:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:30)

Bilety możecie nabyć na miejscu lub na stronie: https://bilety.skytower.pl/

Cennik Punktu Widokowego Sky Tower:

• normalny – 23,00 zł
• ulgowy – 15,00 zł
• dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Bieg po schodach na szczyt Sky Towera

Co roku organizowany jest tu bieg po schodach – Sky Tower Run. To jeden z najbardziej wymagających biegów, a w ramach wydarzenia odbywają się również mistrzostwa Polski w biegu po schodach.

Uczestnicy muszą zmierzyć się niemal z 50 piętrami, pokonując po drodze 1142 schody. Najlepsi robią to w czasie poniżej pięciu minut.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 3 września. Można jeszcze zgłosić się do udziału.

fot. Sky Tower Run 2016

Kolejkowo w Sky Tower – największa makieta kolejek, atrakcji Wrocławia oraz Dolnego Śląska

Kolejkowo mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, ul. Piłsudskiego, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Cennik Kolejkowo: 
Bilet normalny – 32 zł
Bilet ulgowy – 26 zł

Godziny Otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku 10:00 – 18:00
  • w soboty i niedziele 10:00 – 19:00
fot. Kolejkowo

Rzeźba Salvadora Dali ,,Profil czasu” przed budynkiem Sky Tower

Przed głównym wejściem do Sky Towera od stron ul. Powstańców Śląskich i Szczęśliwej znajduje się oryginalna rzeźba Salvadora Dali.

Jest to egzemplarz nr 3 z sygnowanej przez artystę serii, liczącej łącznie osiem przedstawień „miękkiego zegara”. Kolekcja monumentalnych odlewów Profilu czasu powstawała w latach 1977-1984. Pierwowzorem rzeźby jest oczywiście obraz „Trwałość pamięci”, jedno z najważniejszych dzieł surrealizmu i całego dorobku sztuki nowoczesnej.

Rzeźba ma prawie 4 m wysokości i waży około 1300 kg.

Dojazd do Sky Towera

Do Sky Towera dojedziecie bez problemu transportem komunikacji miejskiej. Wysiąść należy na przystanku Sky Tower, przy którym zatrzymują się autobusy linii: 126, 127, 133, 144, A i D oraz tramwaje linii: 14, 17, 2, 20 i 7.

Jeśli poruszacie się samochodem, wewnątrz Galerii znajdziecie parking podziemny.

Sky Tower znajduje się w bliskiej odległości od Dworca Głównego PKP i Dworca Autobusowego (1,5 km odległości, około 20 minut pieszo).

Sky Tower: adres i godziny otwarcia

Sky Tower znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 95.

Galerię handlową możecie odwiedzać od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe. Strefa gastronomiczna, klub fitness, siłownia, Kolejkowo i Punkt Widokowy otwarte są w każdy dzień.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie we Wrocławiu zjemy pyszne pierogi? Czyli najlepsze wrocławskie pierogarnie
Następny artykułWrocławianka, filozofka, patronka Europy – Edyta Stein została patronką tramwaju
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.