Na Kuźnikach powstaje 500metrowy tor do jazdy na rolkach!

0

Kuźniki na rolkach – mały park rekreacji przy górce przy ul. Hermanowskiej – to kolejny pomysł mieszkańców realizowany jako projekt WBO.

Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił wykonawcę, który rozpocznie prace przy I etapie obejmującym: czyszczenie terenu, pielęgnację drzewostanu, założenie i rekultywację trawników, częściowe zagospodarowanie terenu z małą architekturą – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, budowę ciągów pieszych z miału kamiennego oraz budowę toru typu „Pumptrack” z betonu asfaltowego wraz z oświetleniem toru.

W ramach WBO 2016 za chwilę w centrum placu przy górce na Kuźnikach powstanie duży plac zabaw „Kuźnia piratów”. Obok jest już siłownia na powietrzu. Pomysłodawcy chcą iść dalej i połączyć wszystko w mały park dla aktywnych. Górka ma być otoczona torem z przeszkodami do jazdy na rolkach, rowerkiem, na desce czy hulajnodze.

Dodatkowo górka ma być wyremontowana, wyrównane zostaną spady, upiększony zostanie teren wokół, nasadzona zieleń, ustawione będą ławki i oświetlenie. Tak, aby po likwidacji boiska i centralnego placu zabaw, znowu było to miejsce spotkań i aktywności sportowej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBezpłatny teatr dla dzieci przez cały rok w Arkadach Wrocławskich!
Następny artykułDom dla pary za 70tys pod klucz, czy to możliwe?
Odkryj Wrocław na nowo