Bezpłatny teatr dla dzieci przez cały rok w Arkadach Wrocławskich!

0

W Arkadach Wrocławskich przez cały rok wystawiane będą bezpłatne spektakle dla dzieci. Pierwsze przedstawienia w ramach Teatru Najmłodszego Widza odbędą w najbliższą sobotę, 18 stycznia.

To dobra wiadomość zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Psychologowie dziecięcy są bowiem zgodni, że kontakt ze sztuką od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię i kompetencje społeczne młodego człowieka. 

W listopadzie ubiegłego roku w Arkadach Wrocławskich powstała tymczasowa scena Teatru Najmłodszego Widza. Pomysł musiał przypaść do gustu małym wrocławianom, ponieważ przedstawiciele galerii zdecydowali, że spektakle wystawiane będą przez cały 2020 rok. Bezpłatny teatr dla dzieci na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w mieście.

 Spektakle dla dzieci w Arkadach w błyskawicznym tempie zyskały wierną publiczność. Już pierwszego dnia na widowni zasiadło kilkudziesięciu małych amatorów sztuki teatralnej, a z każdym kolejnym wydarzeniem widzów przybywało. Widząc, jak rodziny doskonale bawią się, tańczą i śpiewają wspólnie z aktorami, postanowiliśmy, że w 2020 roku Teatr Najmłodszego Widza będzie odbywać się cyklicznie. Raz w miesiącu, z wyjątkiem wakacji, wystawiane będą dwa bezpłatne przedstawienia – mówi Jagoda Najwer, Specjalista ds. Marketingu Arkad Wrocławskich.

Najbliższe spektakle odbędą się w sobotę, 18 stycznia. O godz. 12:00 na scenie w Arkadach Wrocławskich zobaczymy smaczną opowieść o tym, co warto jeść, a czego się wystrzegać, czyli „Bajkę do zjedzenia”. Natomiast o godz. 14:00 akcja przeniesie się w gąszcz tataraków, gdzie dzieci spotkają niesforną żabkę. „Benio w opałach” to bajka o tym, że nie można mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna. Teatr Najmłodszego Widza nie ogranicza się do biernego oglądania, ale zachęca dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniach. Spektakle mają charakter interaktywny z elementami edukacyjnymi. Maluchy biorą udział w zabawach scenicznych, uczą się piosenek i poznają popularne angielskie wyrażenia.

Bezpłatny teatr dla dzieci – harmonogram

18 stycznia, godz. 12:00 – 12:45 – spektakl interaktywny „Bajka do zjedzenia”

18 stycznia, godz. 14:00 – 14:45 – spektakl interaktywny „Benio w opałach”

Sprawdź również: Top 10 atrakcji dla dzieci we Wrocławiu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNaprzeciwko Sky Tower stanie najwyższy budynek biurowy we Wrocławiu!
Następny artykułNa Kuźnikach powstaje 500metrowy tor do jazdy na rolkach!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.