fot. Kamil Chorągwicki

Jakie atrakcje dla dzieci we Wrocławiu są warte polecenia? Wrocław to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce, odwiedzane rocznie przez kilka milionów turystów, posiada wspaniałą starówkę i wiele wyjątkowych zabytków. Jest tu wiele miejsc gdzie można świetnie spędzić czas z rodziną. Wrocław to skarbnica atrakcji dla dzieci.

Najlepsze atrakcje :

1. Park Trampolin Jump World Wrocław – to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Mogą tam aktywnie spędzić czas wszyscy bez względu na wiek. Wizyta w parku trampolin to  aktywność fizyczna i miło spędzony czas w gronie najbliższych. Warto jednak pamiętać, że z takiej formy rozrywki mogą korzystać dzieci od 3. roku życia, skacząc pod kontrolą opiekuna.

fot: jumpworld.pl
fot: jumpworld.pl

Adres: ul. Otmuchowska 15, Wrocław (Tarnogaj) , Cennik: Ulgowy:19 zł ,Normalny: 33 zł.

Trampoliny dla dzieci znajdziesz tutaj: kliknij

2. Afrykarium– to oceanarium, w którym możemy zobaczyć afrykańską faunę i florę. Miejsce z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zobaczymy tam około 200 gatunków zwierząt, takich jak: hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, antylopy czy mrówniki, a w podwodnym świecie będą towarzyszyły nam rekiny. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi  Rafa Morza Czerwonego dzięki tysiącom kolorowych ryb i sztucznym koralowcom na chwilę możemy przenieść się w świat dotąd nam nie znany.

fot. Tomasz Zacharow
fot. Tomasz Zacharow

  Adres: ul. Wróblewskiego 1-5, Wrocław. Cennik: bilet normalny 30 zł, ulgowy  20 zł.

3. Wioska indiańska Tipi Town- W wiosce poznasz zwyczaje i kulturę Indian. Spędzisz wraz z rodziną i przyjaciółmi sielskie chwile w kolorowych hamakach wśród drzew w sadzie. Być może w jednym z namiotów tipi spotkasz szamana nucącego plemienne pieśni. Wysłuchasz przy ognisku pod totemem niezapomnianych historii i legend z życia wielkich wojowników. Aby uciec przed wiatrem i deszczem znajdzie się miejsce w zamkniętym, przestronnym wnętrzu w którym można skorzystać z bufetu z napojami oraz przekąskami.

fot: tipitown.pl
fot: tipitown.pl

Adres: Kamieniec Wrocławski ul. Działkowa 9. Cennik:normalny 10 zł, ulgowy-5zł

Namioty do zabawy dla dzieci: kliknij

4. Hydropolis – multimedialna wystawa poświęcona w całości wodzie, jej wyjątkowym właściwościom i doniosłej roli, jaką pełni w życiu człowieka i całej planety. Wystawa mieści się w XIX-wiecznym zbiorniku, jednak jej wyposażenie jest rodem z XXI wieku. Dzięki multimediom możemy tu odbyć podróż do oceanicznych głębi, zobaczyć olbrzymie zwierzęta wodne, obejrzeć niezwykłe urządzenia hydrotechniczne, a także poznać historię wodociągów. W Hydropolis prowadzone są warsztaty takie jak: Magia Wody, czy Laboratorium Baniek Mydlanych.

Fot: hydropolis.pl
Fot: hydropolis.pl

Adres: ul. Na Grobli 19-21 , Wrocław. Cennik:18 zł bilet ulgowy 27 zł bilet normalny.

5. GOjump i GOair to największy kompleks rozrywkowy w Polsce (łącznie blisko 5000 m2 atrakcji!). Największy park trampolin w Polsce i pierwszy na Dolny Śląsku Park dmuchanych atrakcji (dzieli je tylko 250m). W obu parkach znajdują się szatnie, kodowane szafki, kawiarnie, toaleta dla niepełnosprawnych oraz parking. Bilety kupione przez Internet są aż 5 zł tańsze. Do parków dojedziecie tramwajami nr 11, 23 i 6 lub autobusami N, A. To tylko 15 min. od Galerii Dominikańskiej.

GOjump to ponad 15 stref atrakcji: trampoliny, basen z gąbkami, ogromne zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. O bezpieczeństwo zadbają najlepsi trenerzy, którzy prawdopodobnie każdego nauczą robić salto . Wejście już od 4 roku życia.

Czynne codziennie w godzinach 10:00-22:00 (pon-pt), 9:00-22:00 (sob-nd).
Adres: ul. Długosza 59-75. wroclaw.gojump.pl

GOair to 20 dmuchanych atrakcji: zjeżdżalnie, tunele, wyrzutnie, tory przeszkód, Eliminator – kręcące się belki, które trzeba przeskakiwać lub omijać i wiele więcej. Wejście już od 6 miesiąca życia. Dwie strefy: dla najmłodszych 0-4 lat oraz arena główna na starszych dzieci i dorosłych.

Czynne codziennie w godzinach 10:00-21:00 (pon-pt), 9:00-21:00 (sob-nd)
Adres: ul. Długosza 42-46 www.goair.com.pl

6. Ogród Japoński-zobaczyć tu można wszystko, co charakterystyczne dla japońskiej sztuki ogrodowej – od roślin, poprzez małą architekturę (mostki, bramy czy pawilony), aż do wodospadów i elementów kamiennych. To także doskonałe miejsce do relaksu i wyciszenia.

      Adres:Adama Mickiewicza 1, 51-618 Wrocław, Cennik:normalny-4 zł , ulgowy-2 zł.

7. Wrocławski Teatr Lalek- baśniowe postacie czują się we Wrocławiu jak w domu, w teatrze można zobaczyć Czerwonego Kapturka, Calineczkę i wielu innych uwielbianych przez maluchy bohaterów. W repertuarze teatru znajdują się przedstawienia dla dzieci w wieku nawet kilku miesięcy, operujące łagodnymi dźwiękami, kolorami i kształtami, ale także klasyki literatury dziecięcej i spektakle dla młodzieży oraz dorosłych. Obok budynku teatru znajduje się Ogród Staromiejski, w którym w sezonie działa scena letnia.

fot: teatrlalek.wroclaw.pl
fot: teatrlalek.wroclaw.pl

Adres: plac Teatralny 4 Wrocław.

Lalki dla dzieci znajdziesz tutaj: klikinj

8. Kolejkowo– jedna z największych w Polsce makiet kolejowych o łącznej powierzchni 260 m2. Miniaturowy świat Kolejkowa dokładnie odwzorowuje najciekawsze miejsca w regionie, np. kamienice wrocławskiego rynku czy obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce. Po makiecie bezustannie porusza się też 15 pociągów po torach o długości 430 metrów.

fot: kolejkowo.wroclaw.pl
fot: kolejkowo.wroclaw.pl

Adres: Dworzec Świebodzki, Pl.Orląt Lwowskich 20B, Cennik: ulgowy-15 zł , cały-19 zł.

Kolejki dla dzieci znajdziesz tutaj: kliknij

9. Centrum Sztuki WRO – Z myślą o młodych odbiorcach oraz ich najbliższych od 2008 roku realizowane są cotygodniowe Niedzielne Poranki we WRO.

W trakcie Poranków prezentowane są polskie i światowe filmy animowane, organizowane są także słuchowiska intermedialne na bazie najnowszych pozycji literatury dziecięcej. Po pokazach odbywają się rodzinne działania twórcze przygotowywane w oparciu o animacje, bieżące wystawy i projekty Centrum Sztuki WRO.

Projekcję zaczynają się zawsze o godzinie 12:30. Do galerii warto przyjść od 12:00, żeby rozgościć się przed działaniami. Poranki odbywają się w swobodnej, rodzinnej atmosferze. Więcej informacji: TUTAJ

fot: wrocenter.pl
fot: wrocenter.pl

Adres: ul. Widok 7, Wrocław Wstęp: BEZPŁATNY.

10. Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary- Coś co dzieci lubią jeść najbardziej czyli słodycze. W tym miejscu można nie tylko kupić ręcznie produkowane słodycze o najbardziej fantazyjnych kształtach i smakach, ale też samemu nauczyć się, jak je robić, a potem zabrać i zjeść swoje dzieło. Wszystko jest tutaj wykonywane z najwyższej jakości składników i z użyciem jedynie naturalnych barwników.

fot: czarymary.pl
fot: czarymary.pl

Adres: Rynek Ratusz 27, Wrocław.

MAPA MIEJSC:

Źródła: mjakmama24.pl, dzieckowpodrozy.pl,wrocenter.pl,tipitown.pl,kolejkowo.wroclaw.pl

Szukasz prezentu dla Twojego dziecka?
Sprawdź polecane produkty: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane