Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. 10 atrakcyjnych miejsc!

0

Wrocław to skarbnica atrakcji dla dzieci. Znajduje się w nim wiele miejsc, w których cała rodzina może liczyć na dobrą zabawę. Sprawdź, które z nich szczególnie warto odwiedzić wybierając się na rodzinną wycieczkę do Wrocławia.

Wrocław to niewątpliwie jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce, odwiedzane rocznie przez kilka milionów turystów. W swojej ofercie posiada nie tylko wspaniałą starówkę, lecz również wiele wyjątkowych zabytków. Znajduje się w nim także sporo miejsc, w których ciekawie spędzimy czas w gronie najbliższych.

2. Afrykarium 

Mieszczące się we wrocławskim zoo Afrykarium to oceanarium, w którym możemy zobaczyć afrykańską faunę i florę. To miejsce z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym. Znajduje się w nim około 200 gatunków zwierząt, takich jak: hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, antylopy czy mrówniki. Ponadto, w podwodnym świecie możemy również liczyć na nietypowe towarzystwo rekinów. Ogromne wrażenie na zwiedzających z pewnością wywrze przepiękna Rafa Morza Czerwonego. Ze względu na obecność tysięcy kolorowych ryb i sztucznych koralowców, goście będą mogli na chwilę przenieść się w niesamowity podmorski świat.

Afrykarium znajduje się przy ul. Wróblewskiego 1-5. Czynne jest ono od poniedziałku do czwartku w godz. od 9:00 do 17:00. W piątki, soboty, niedziele i święta otwarte jest o godzinę dłużej. Warto jednak pamiętać, że do wstępu do Afrykarium uprawnia wyłącznie zakup biletu do ZOO. Bilety możemy zakupić w kasie, jak i przez stronę internetową www. bilety.zoo.wroclaw.pl. W ofercie dostępne są bilety normalne, ulgowe i studenckie. Zakup biletów rodzinnych, grupowych i promocyjnych możliwy jest wyłącznie w kasach.

fot. Tomasz Zacharow
Poprzedni artykułPomysł na weekend: Pustynia Kozłowska – jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku!
Następny artykułPonad miesiąc utrudnień w ruchu. Rozpoczyna się realizacja zdjęć do serialu ,,Wielka Woda”
Odkryj Wrocław na nowo