Triathlon dla Januszy i Grażyn nad Zalewem Sulistrowickim już w sobotę!

0
a

Skarpety do klapków, reklamówka z Biedronki i dmuchane koło ratunkowe, na przykład w kształcie… żyrafki. Zawodnikom tej imprezy sportowej fantazji nie brakuje.

Jednak by zdobyć zaszczytny tytuł Grażyny czy Janusza Triathlonu, trzeba nie tylko wykazać się poczuciem humoru, ale też włożyć sporo wysiłku. Do pokonania jest 1/8 dystansu IronMan, czyli około 300 m (pływanie), około 17 km (rower) i około 5 km (bieg).

Zapisy do udziału w zawodach są już zamknięte, ale w sobotę, 31 lipca, będzie można dopingować zawodników na Plaży Gminnej nad Zalewem Sulistrowickim.

Początek zawodów około godziny 10.

Organizatorem tego nietypowego triathlonu jest Fundacja Aktywni Ślężanie i jej prezes, pomysłodawczyni imprezy – Monika Jackowicz. Wydarzenie organizowane jest już po raz czwarty. Jak co roku partnerem imprezy jest Fundacja „Potrafię Pomóc”, która koordynuje towarzyszące zawodom animacje dla dzieci i dla całych rodzin (dmuchańce oraz inne atrakcje).

Współpraca obu organizacji to nie przypadek. Fundacja „Potrafię Pomóc” wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a Monika Jackowicz, organizatorka triathlonu, dąży do tego, by z roku na rok w wydarzeniu brało udział coraz więcej osób z niepełnosprawnościami. W zeszłym roku na starcie pojawiło się pięć duetów łączących osobę z niepełnosprawnością i
pełnosprawną.

W tym roku Fundację „Potrafię Pomóc” reprezentować będą jej ambasadorzy: Andrey Tikhonov i Jacek Marciniak. Startują w duecie z numerem 7. Andrey to niewidomy społecznik, sportowiec i muzyk. Natomiast Jacek, jest triathlonistą, startował między innymi w Mistrzostwach Świata IronMan w RPA.

Jacek Marciniak od lat wspiera Fundację „Potrafię Pomóc”. Niedawno na charytatywną licytację przekazał kolekcjonerskie plecaki, które były częścią jego pakietów startowych w międzynarodowych zawodach triathlonowych.

By zdobyć te unikatowe plecaki, należy wziąć udział w licytacji za pośrednictwem Allegro Charytatywni. Darowizna pomoże w zebraniu funduszy na wyposażenie gabinetu stomatologicznego dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, który Fundacja „Potrafię Pomóc” chce utworzyć we Wrocławiu. Linki do licytacji plecaków
na Allegro oraz do zbiórki na portalu zrzutka.pl, która także gromadzi środki na wyposażenie gabinetu, są tutaj:
https://allegro.pl/oferta/plecak-ironman-tallinn-2020-10966832097
https://allegro.pl/oferta/plecak-ironman-lanzarote-2021-10966995407
https://zrzutka.pl/t9rvsr .

Zawody nad Zalewem Sulistrowickim to impreza otwarta dla wszystkich. Najstarsi zawodnicy, którzy w poprzednich latach wzięli udział w Triathlonie dla Januszy, byli po siedemdziesiątce. Startowali u boku osiemnastolatków! Chociaż uczestników dzieliło pół wieku, dużo ich też łączy: doceniają luz, humor, wzajemną pomoc i życzliwość, a atmosfera
nad Zalewem Sulistrowickim udziela się wszystkim – także kibicom.

Dlatego w sobotę warto wybrać się nad Zalew Sulistrowicki i dołączyć do zabawy!

Więcej informacji na temat Triathlonu dla Januszy i Grażyn znaleźć można
tutaj: https://www.facebook.com/TRIJanusziGrazyna oraz
https://www.aktywnislezanie.pl/index.php/triathlon-dla-januszy-i-grazyn-2021/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Alei Bielany otworzono BEZPŁATNY park linowy dla dzieci i dorosłych!
Następny artykułPomysł na weekend: Pustynia Kozłowska – jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.