Na co stać Śląsk w Ekstraklasie?

0

Jest dobrze, ale czy może być jeszcze lepiej? Poprzedni sezon w wykonaniu wrocławskiej drużyny rozbudził oczekiwania.

Obecne rozgrywki zapowiadają się na wyrównane i ciekawe, a zespół Śląska znów może odgrywać ważną rolę. Ale jaką konkretnie?

Tak naprawdę w swojej historii Śląsk miał dwa okresy pełne sukcesów. W drugiej połowie lat 70. XX wieku wrocławianie stawali na każdym stopniu podium w lidze i zdobyli Puchar Polski. W latach 2011-2013 Śląsk również dołożył złoty, srebrny i brązowy medal oraz grał w finale Pucharu Polski. Różne pokolenia poznały więc smak sukcesu, ale też ich apetyty zostały rozbudzone.

Kolejny medal w zasięgu? 

Zmiana trenera, lepsza gra i awans do europejskich pucharów tego lata sprawiły, że teraz na Śląsk patrzy się z przyjemnością. A rywale patrzą z większą ostrożnością. Nie ma wątpliwości, że wrocławianie to obecnie jeden z czołowych zespołów w tak wyrównanej lidze, jak ekstraklasa. Typy jednak na końcowe sukcesy są jednak bardzo ostrożne i nadal są sporą niewiadomą. Bukmacherzy szanse na medal w lidze szacują na 25%. Śląsk nowym mistrzem Polski? Ekstraklasa zna przypadki takich niespodzianek, ale obecnie ich szanse to mizerne 5%. Większy potencjał zdaniem analityków mają: Legia, Lech, Raków i Pogoń. Ale na pocieszenie można powiedzieć, że dokładnie tak samo było w poprzednim sezonie, a jednak to Śląsk zagrał w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA.

Korona króla strzelców kusi

Pierwsze kolejki sezonu 2021/22 w Ekstraklasie pokazują, że stawka jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, a faworyci grający na kilku frontach będą tracić punkty. Śląsk pokonując mistrza Polski – Legię, pokazał moc, ale i sam się dowartościował. Polska liga od dawna uznawana jest za bardzo nieprzewidywalną. Kluczem do sukcesu ma być dobry trener, odpowiednie przygotowanie kondycyjne i pomysł taktyczny. Dobry strzelec w zespole to również ważny czynnik. A Śląsk kogoś takiego ma, bo Hiszpan Erik Exposito spisuje się lepiej niż wielu oczekiwało. 25-latek w każdym sezonie w Polsce poprawia swoje liczby i statystyki. Teraz zanotował świetny początek 4 gole w 7 pierwszych meczach. Nic więc dziwnego, że Hiszpan jest jednym z kandydatów do korony króla strzelców w Ekstraklasie, która w ostatnich latach regularnie trafia do obcokrajowców. Exposito jest w czwórce głównych faworytów do wygrania klasyfikacji na najlepszego strzelca Ekstraklasy. Bukmacherzy oceniają jego szanse na 13%. Czy liczba ta okaże się pechowa lub szczęśliwa przekonamy się wiosną 2022 roku. Przed Śląskiem długa droga, ale szanse na kolejny udany sezon są bardzo duże. Kibice mają się z czego cieszyć, bo czeka ich emocjonujący sezon.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDodatkowa odsłona Gastro Miasto, tym razem w Zajezdni Popowice!
Następny artykułAnatomiczna Wystawa BODY WORLDS – VITAL we Wrocławiu już otwarta!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.