Dodatkowa odsłona Gastro Miasto, tym razem w Zajezdni Popowice!

0

Trudno Wam się pogodzić z końcem wakacji? Czas zaplanować długi i smaczny weekend. Organizatorzy ulubionej kulinarnej imprezy wrocławian szykują niespodziankę – najlepsze restauracje w mieście będzie można spotkać ponownie już 17 – 19 września.

Integralną częścią tej odsłony będzie wydarzenie „Historia Kołem się Toczy”. Jak smakuje Wrocław? To ulubione pytanie lokalnych smakoszy!

Przez trzy edycje tegorocznego wydarzenia Gastro Miasto – wyjątkowej przestrzeni, w której mieszkańcy i turyści mogą skosztować potraw uznanych szefów wrocławskich kuchni – odkrywaliście nowe miejsca na gastronomicznej mapie.

Na tych trzech odsłonach tegoroczna edycja miała się zakończyć, ale organizatorzy postanowili zrobić Wam niespodziankę. Na kolejne Gastro Miasto nie będzie trzeba czekać do przyszłego roku. Już w połowie września szefów ulubionych restauracji spotkacie w nowym miejscu – Zajezdni Popowice, przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu.

Odkrycia kulinarne nie zawiodą!

Jak zawsze będzie różnorodnie, zaskakująco i bardzo smacznie. Podczas wrześniowego Gastro Miasto na poszukiwaczy odkryć kulinarnych będzie czekać 16 namiotów restauracyjnych. Dodatkowo, dla wielbicieli słodyczy i piwa organizatorzy przygotowali aż siedem namiotów z wyjątkowymi deserami i napojami.

Będzie co eksplorować!

Spotkacie znanych i lubianych wrocławskich restauratorów: Thali, Krasnolód, Mania Smaku, Nasycona, Corn Dog, Izakaya, Kebz, Czarna Cebula, Cheester, Zdrowa Krowa, BUH i Tenczynek, Młoda Polska, Souvlaki Greek Truck, Happy Donut, Zdrowa Japonia, Frytek Świat, Bike Cafe.

Smacznie i mądrze, z historią w tle

O pozytywne wibracje dla lokalnych organizatorzy zadbają już od piątku. Oprawę muzyczną szykuje Wojtek Kiełbasa ze swoim Solo Act. W wieczór otwierający weekend wrocławski wokalista zaprezentuje materiał artystyczny z repertuaru Eda Sheerana, Johna Mayera i fragmenty własnej twórczości.

Wrześniowemu Gastro Miasto będzie towarzyszyć wydarzenie „Historia Kołem się Toczy”, które potrwa od soboty do niedzieli. W Zajezdni Popowice przy ul. Legnickiej 65 zadzieje się tego dnia wiele ciekawych rzeczy.

W programie m.in. zwiedzanie tego magicznego miejsca z przewodnikiem, wykłady Tomasza Sielickiego, autora książki  „Wrocławskie tramwaje konne”, przejazdy zabytkowymi pojazdami, parady autobusów z dawnych lat i konkursy.

Coś dla siebie znajdą i starsi, i młodsi wrocławianie. Nie zabraknie strefy dla dzieci, animacji i zabaw. Dla ceniących sobie chill leniuchów organizatorzy przygotowali 300 nieziemsko wygodnych leżaków.

Gastro Miasto już od 17 do 19 września w Zajezdni Popowice. 

Więcej informacji:

https://gastromiasto.pl/

https://www.facebook.com/GastroMiastoWr/

Piątek 17.09.

17:00 – 19:00 DJ Skipless

19:00 – 21:00 Wojtek Kiełbasa ze swoim Solo Act

21:00 – 0:00 – DJ Skipless

Sobota 18.09 

12:00 –16:00 Strefa Radia RAM na żywo z Zajezdni

10.00- 17.00 – Piknik

19:00 – 21:00 – koncert

„Historia Kołem się Toczy”:

Atrakcje:

 • Zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30
 • Wykłady Tomasza Sielickiego na temat tramwajów
 • Pokazy pracy pługa wirnikowego: 10:20, 12:20, 14:20
 • Zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem (w tym unikatowej łaźni)
 • Bezpłatne linie specjalne obsługiwane zabytkowymi autobusami i tramwajami
 • Parada zabytkowych autobusów
 • Konkurs – do wygrania niedzielny przejazd Maximumem
 • Wystawa taboru tramwaje/ autobusy
 • Dmuchańce/animacje dla dzieci
 • Stacja rowerów/serwis rowerów
 • Wystawa obrazów

Niedziela 19.09

10.00-18.00 – Piknik

Atrakcje:

 • Prezentacja tramwaju Maximum + prelekcja
 • Wystawa taboru tramwaje/ autobusy
 • Wystawa obrazów
 • Bezpłatne linie specjalne obsługiwane zabytkowymi autobusami i tramwajami
 • Dmuchańce/animacje dla dzieci
 • Pokazy grupy rekonstrukcyjnej Festung Breslau

12.00 – premierowy przejazd Maximumem + 4 inne tramwaje

16.00 – 18:00 koncert zespołów: Kowalczyk x Serca, Tom J

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiemal 1400 nowych miejsc we wrocławskich przedszkolach
Następny artykułNa co stać Śląsk w Ekstraklasie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.