Muzeum Wrocław

We Wrocławiu jest wiele muzeów, które idą z duchem czasu. Okres kiedy w czterech ścianach pokazywane były tylko eksponaty odchodzi do lamusa. Jak Muzeum Wrocław, to tylko interaktywne!

Teraz muzea wykorzystują najnowsze technologie aby w interesujący sposób zaprezentować swoje zbiory. Zapraszamy na wędrówkę po wrocławskich muzach interaktywnych. Fraza Muzeum Wrocław nabiera nowego znaczenia.

1. Muzeum Wrocław: CENTRUM POZNAWCZE W  HALI STULECIA

To edukacyjna przestrzeń przedstawiająca zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra. 

fot: centrumpoznawcze.pl
fot: centrumpoznawcze.pl

Dotykowe ekrany i mapy, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji, interaktywne gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych, to wszystko prezentowane jest w klimatycznie zaaranżo­wanych wnętrzach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu audiowizualnego.

Muzeum Wrocław
fot: centrumpoznawcze.pl

Celem Centrum Poznawczego Hali Stulecia jest przybliżenie zwiedza­jącym obiektu klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia oraz przyległych do niej malowniczych Terenów Wystawowych.

Bilety- 9 zł-ulgowy, 12 zł-normalny. Adres: ul.Wystawowa 1

2. Muzeum Gier i Komputerów minionej ery

Interaktywne Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Celem jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców zabytkowego sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie. Drugim, równie ważnym celem jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom.

Godziny Otwarcia: wtorek-piątek: 11.00-18.00, sobota: 10.00-20.00, niedziela: 11.00-18.00.

 Adres: plac Orląt Lwowskich 20A w budynku Dworca Świebodzkiego.

CENNIK: Bilet Normalny: 20 zł, Bilet Ulgowy – Dzieci/Emeryci:  15 zł  (do 18 lat-60lat) Bilet Ulgowy – Studencki:  18 zł ,Bilet Darmowy: do 4 lat Bilet Rodzinny: 2 dorosłych, 2 dzieci: 50 zł.

3. WRO ART CENTER – interaktywny plac zabaw

„Interaktywny Plac Zabaw to wystawa dla najmłodszej publiczności łącząca funkcje estetyczne, edukacyjne i społeczne. Od 2008 roku jest ciągle rozwijana i wzbogacana o nowe komponenty. Składa się na nią zestaw interaktywnych instalacji medialnych, stworzonych przez Pawła Janickiego, Zbigniewa Kupisza, Patrycję Mastej i Dominikę Sobolewską, a rozwiniętych przez Centrum Sztuki WRO. Projekt jest pionierski zarówno od strony technologicznej, jak i w sposobie jego interakcji z publicznością.
UWAGA: wystawa jest czasowa.

Aktualne informacje znajdziecie na stronie:  wrocenter.pl

fot: stolica-bajek.pl

Adres: ul. Widok 7, Godz otwarcia: wtorek–piątek 10:00–18:00 ,niedziela 12:00–15:00. Cennik: za darmo.

4. Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Średni czas zwiedzania wszystkich wystaw to 2 godziny.

Muzeum Wrocław
fot: hydropolis

Adres: Na Grobli 19-21, Godz. Otwarcia: PN-PT 9:00-18:00, SOB-NIEDZ 10:00-20:00, Cennik: 18 zł bilet ulgowy ,27 zł bilet normalny72 zł bilet rodzinny (2+2)

5. Muzeum Wrocław: Centrum Historii Zajezdnia

Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu to miejsce szczególne. Niezwykły obiekt z końca XIX wieku był „świadkiem” skomplikowanej historii miasta. W sierpniu 1980 roku w zajezdni rozpoczął się strajk wspierający robotników Wybrzeża. Tam rodziła się „Solidarność”.  Sercem Zajezdni jest wystawa główna „Wrocław 1945-2016” poświęcona powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów, które stały się częścią Polski w wyniku II wojny światowej. Scenograficzna ekspozycja została stworzona na podstawie pamiątek, dokumentów i fotografii przekazanych przez mieszkańców Wrocławia. Wystawa jest zorganizowana jak miasto – z ulicami, dworcem kolejowym, sklepem mięsnym, czytelnią, kioskiem i labiryntem. Dzięki temu zwiedzający mogą przenieść się w czasie i przeżyć przygodę.

Muzeum Wrocław

Adres: Grabiszyńska 184, Godz. Otwarcia: wtorek – środa: 9.00 – 17.00 ,czwartek: 10.00 – 17.00, piątek – niedziela: 10.00 – 18.00.

Cennik: normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł.

6. Muzeum Pana Tadeusza

To unikalne, nowoczesne Muzeum opowiada o powstaniu i losach książki – być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy. Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza w otoczeniu kilkuset autentycznych  starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych – to efektowne zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę.

Muzeum Wrocław
fot:muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Adres: Rynek 6, Godz.Otwarcia: wtorek-niedziela: 10.00–18.00. 

Tutaj można kupić bilet online: https://bilety.ossolineum.pl/

7. Muzeum Odry – Fundacja Otwartego Muzeum Techniki

To jedyne takie w Polsce muzeum żeglugi na Odrze. Żywe – nie w muzealnych salach na lądzie, a właśnie na statkach – zabytkowym Nadborze – holowniku parowym z 1949, Wróblinie – pływającym dźwigu z 1939 roku i wyremontowanej właśnie barce Irena z 1936 roku. Placówka przyciąga rocznie ok. 10 tys. osób. Statki zwiedzać można indywidualnie w godzinach pracy biura FOMT oraz w dowolnym terminie po uprzednim ustaleniu daty i godziny spotkania (drogą mailową lub telefonicznie)

Muzeum Wrocław
fot: fomt.pl

Adres: naprzeciwko gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, Godz. Otwarcia: pon. – pt. 08:00 – 15:00. 

Tutaj wirtualny spacer po muzeum : http://fototrio.pl/pano/fomt/

8. Muzeum Współczesne Wrocław

W muzeum znajdziemy wystawy obrazów, instalacji czy innych form artystycznych najlepszych artystów współczesnych lat. Całość znajduje się na Pl. Strzegomskim w tak zwanym bunkrze. Jest biało, nowocześnie i interaktywnie np: wiele monitorów przybliżających nam sylwetki ówczesnych malarzy.

Muzeum Wrocław
fot: muzeumwspolczesne.pl

Adres: Pl. Strzegomski 2A, Godz. Otwarcia: poniedziałek: 10–18, wtorek: zamknięte,
środa–niedziela: 12–20.

Cennik: NORMALNY: 10 zł, ULGOWY: 5 zł ,RODZINNY: 15 zł
GRUPOWY: 7 zł (min. 15 osób).

Źródła: centrumpoznania.pl, muzeumwspółczesne.pl, hydropolis.pl, fomt.pl, muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl, zajezdnia.org.

Sprawdź również: Panorama Racławicka we Wrocławiu [BILETY, GODZINY OTWARCIA]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBiedronka i Czarny Kot zapraszają młodych wrocławian do Wroclavii  
Następny artykułWrocławska aplikacja Mobill. Nowe możliwości dla mieszkańców!