Moc atrakcji z okazji Dnia Ziemi we Wroclavii

0

Wroclavia wraz z partnerami – Ekosystemem i Chemeko-System zaprasza dzieci i rodziców na dzień pełen atrakcji. Już w sobotę 23 kwietnia w godz. 12.00-19.00.

Dowiedz się, jak żyć bardziej ekologicznie i co możesz zrobić dla naszej planety. Weź udział w grze terenowej oraz w aktywnościach w strefie edukacyjnej z warsztatami, grami i przestrzenią relaksu, oddaj problemowe odpady w zbiórce SZOPa, popracuj w ogrodzie sąsiedzkim. Zgarnij nagrody!

W programie m.in.:

Edukacyjna zabawa terenowa „Gra o Ziemię” (start w pobliżu recepcji na poziomie 0, godz. 12.00-19.00)

Jak być eko? Jak skutecznie oszczędzać wodę? Jak walczyć ze smogiem? Weź udział w rodzinnej grze – poznaj te i wiele innych praktycznych porad. Wystarczy zebrać drużynę do 5 osób, zarezerwować sobie 45 min. i zabrać smartfona. Przyda się do odczytywania QR kodów, pod którymi ukryte są cenne wskazówki. Znajdź wszystkie punkty na mapie i jak najszybciej dotrzyj do mety. Na zespoły, które jako pierwsze przejdą grę czekają m.in. karty podarunkowe Wroclavii o wartości 300 zł. Na pozostałych uczestników – zestawy eko i nagrody niespodzianki ufundowane przez sklepy Wroclavii!

Zbiórka drobnych odpadów problemowych (przed wejściem Dąb, godz. 12.00-19.00)

Będzie czekał tam na Ciebie specjalny pojazd – SZOP. Przynieś do niego drobne elektrośmieci i inne problematyczne odpady domowe (np. baterie, leki, stare telefony, ładowarki, suszarki, miksery, żarówki, termometry itp.). Weź pod uwagę, że w miejsce zbiórki nie dostaniesz się samochodem – zrezygnuj z dużych gabarytów. Pełna lista odpadów przyjmowanych przez SZOPa znajduje się tu: https://ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/szop/

Wspólne tworzenie ogródka sąsiedzkiego (przed wejściem Dąb, godz. 12.00-19.00)

Przyłącz się do pracy w ogrodzie pod okiem profesjonalnego ogrodnika – zaaranżuj grządkę i dowiedz się, jak stworzyć ogród na własnym balkonie. Zasadzony wspólnie, gotowy ogródek Wroclavia przekaże Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta, by zdobił placówki tej organizacji. Ty, w zamian za pracę w ogródku, otrzymasz mały upominek.

Strefa edukacyjna Chemeko-System oraz warsztaty dla dzieci i rodziców z Ekosystemem (poziom 0 w pobliżu recepcji, godz. 12.00-19.00)

Moc atrakcji i edukacji dla rodziców z dziećmi w różnym wieku. Wśród nich m.in. praktyczne warsztaty z segregacji odpadów (uwaga!, będą łatwe i trudne zadania), eko gry, malowanki zero waste i zabawy prowadzone przez prawdziwych ekspertów. Pod ich opieką staniecie się mistrzami w segregacji odpadów. A w trakcie zabawy rodzice będą mogli skorzystać z komfortowej strefy relaksu.

Moc atrakcji z okazji Dnia Ziemi we Wroclavii
23 kwietnia 12:00 – 19:00

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Proud to be a woman”! Wyjątkowe BEZPŁATNE wydarzenie dla kobiet w pięknej przestrzeni Kandara SPA i Holmes Place OVO
Następny artykułWe Wrocławiu odbędzie się największy w Europie środkowo-wschodniej przegląd kina LGBT+
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.