Mieszkania w miejsce starych maszyn młyńskich i silosów

0

RealCo Property Investment and Development rewitalizuje Młyn Maria oraz przekształca kompleks zabytkowych budynków, nadając im nowe funkcje: mieszkalną i usługową.  

W miejsce starych maszyn młyńskich, silosów i magazynów powstanie 121 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 130 m kw. oraz 14 usługowych, usytuowanych na parterze. 

Wyróżnikiem inwestycji Młyn Maria, oprócz niepowtarzalnej lokalizacji na wyspach odrzańskich, jest standard „Do zamieszkania”, w którym RealCo oferuje wszystkie mieszkania. Przeprowadzenie głośnych prac remontowych, w tym wykończenie powierzchni przed przekazaniem kluczy, zapewni mieszkańcom komfort, zdejmie z nich stresujące, kosztowne i uciążliwe prace wykończeniowe i da poczucie luksusu, jakim jest spokój. Każdy klient Młyna Maria otrzyma produkt kompletny, z gwarancją, że każdy jego sąsiad również nabędzie lokal gotowy do wprowadzenia. To nowatorska oferta we Wrocławiu, ale obecna już w Polsce i popularna za granicą, szczególnie w segmencie „premium”.
W ofercie dostępne są mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe, z przestronnymi tarasami położonymi między innymi na dachach budynków. Inwestor oferuje również miejsca garażowe i komórki lokatorskie.

Wyjściowym założeniem do projektu było zachowanie i wyeksponowanie walorów historycznych i kulturowych budowli. Na inwestycję Młyn Maria składają się zarówno budynki, jak również nabrzeża i kanały, które są świadkiem kilkusetletniej tradycji przemysłu zbożowego na wyspach odrzańskich. Kompleks Młyn Maria był w przeszłości wielokrotnie przebudowywany, dlatego obecna renowacja będzie naturalną, kolejną odsłoną tych obiektów – pamiątką z naszych czasów.
Zabytkowe budynki zostaną przystosowane do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i przepisami, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych, w odniesieniu do konstrukcji, instalacji oraz zaprojektowania odpowiednich wind lub okien.

Inwestor zadba o najbliższe otoczenie zabytku. Mieszkańcy Młyna Maria będą mieli bezpośredni dostęp do nabrzeży Odry, odremontowanych bulwarów i terenów zieleni. Od zachodniej strony kompleksu powstanie taras o kaskadowym układzie. Docelowo za sprawą rewitalizacji pofabryczne, opustoszałe pomieszczenia Młyna Maria nabiorą nowego charakteru, i razem z odremontowanym otoczeniem zaczną tętnić życiem.

* * *
Młyn Maria to zabytkowa nieruchomość, położona w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek.

Śródmiejska lokalizacja zapewnia bezpośredni dostęp do takich punktów w mieście jak: Rynek, Uniwersytet, Ossolineum, Hala Targowa czy Ogród Botaniczny. Stąd Ostrów Tumski i rynek Starego Miasta są na wyciągnięcie ręki, a rozległe tereny zieleni i bulwary tworzą miejsce do rekreacji i odpoczynku.

Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej powstał w XIII wieku. Potem wielokrotnie zmieniał zarówno właścicieli, jak i swoją architektoniczną strukturę. Na przełomie XIX i XX wieku przeszedł gruntowną modernizację i stał się jednym z najbardziej efektywnych młynów w regionie.

Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach Wrocławia wygasił podstawową, produkcyjną funkcję Młyna. Przez stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie.

Obecnie wielowiekowe budynki przechodzą kolejną metamorfozę.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocek już oficjalnie zamieszkał we wrocławskim Ratuszu
Następny artykułWrocław noclegi blisko Rynku [5 POLECANYCH NA WEEKEND]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.