Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu w TOP INWESTYCJE KOMUNALNE 2018

0
Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu znalazła się wśród zwycięzców tegorocznego konkursu TOP INWESTYCJE KOMUNALNE 2018.
Wręczenie nagród odbyło się  15 maja 2018 roku podczas uroczystej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  W imieniu Wrocławia nagrodę odebrał  Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.
 
Celem konkursu organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP było wyłonienie najlepszych inwestycji komunalnych, oddanych do użytku lub zrealizowanych przynajmniej w 50% w 2017 roku. W obecnej edycji organizatorzy docenili m.in. prorozwojowy efekt inwestycji dla gospodarki, regionu i mieszkańców, ale również proekologiczne projekty antysmogowe oraz rozwijające ideę smart city.
wręczenie nagród w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
wręczenie nagród w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
W ramach projektu powstanie we Wrocławiu sieć szybkich ładowarek, którą w przyszłości partner zamierza udostępnić również dla wszystkich użytkowników samochodów elektrycznych. Pierwsza w Polsce ogólnodostępna Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych, która działa w naszym mieście od początku listopada 2017 r. oparta jest wyłącznie o samochody elektryczne. Mieszkańcy mają do dyspozycji 200 samochodów elektrycznych marki Nissan: 190 sztuk modelu Leaf oraz 10 nissanów e-NV 200 typu Van. Wypożyczalnia jest całoroczna, działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Płacimy wyłącznie za czas wypożyczenia. Projekt odpowiada na dwa światowe trendy – z jednej strony coraz popularniejszy carsharing, z drugiej rozwój elektromobilności.
źródło mat. prasowe UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNoc Muzeów 2018 – ile może kosztować zniszczenie dzieła sztuki?
Następny artykułZobacz zdjęcia z niezwykłej wystawy – Wro Fashion Foto
Odkryj Wrocław na nowo