Miejsce, które przyprawia o dreszcze: Muzeum Medycyny Sądowej we Wrocławiu

0

Wiosną przyszłego roku najprawdopodobniej będzie miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie niezwykłego muzeum znajdującego się przy Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To miejsce, w którym zobaczyć można różnego rodzaju eksponaty, które nie jednego przyprawią o dreszcze.

W Muzeum Medycyny Sądowej odnajdziemy organy ludzkie zachowane w formalinie, obiekty związane z miejscem, w jakim znajduje się Katedra, a także narzędzia zbrodni, obiekty związane z pedofilią, rozbite czaszki, liny wisielców.

Miejsce będzie udostępniane szerokiej publiczności jedynie 2 razy w roku – podczas Festiwalu Nauki i Nocy Muzeum. W pozostałym okresie muzeum mogą odwiedzać wycieczki szkolne.

Muzeum nie dla wszystkich

Nie wszystkie zakamarki będą niestety w pełni otwarte. Jedynie studenci medycyny i prawa będą mogli zaglądnąć do sekretnej części obiektu, w której znajdą się eksponaty związane z przestępstwami seksualnymi, seryjnymi morderstwami i najbardziej okrutnymi zbrodniami.

Jakiego rodzaju eksponaty mogą wprawić widza w osłupienie? Z pewnością naczynie z głową mężczyzny ściętego w Krakowie około dwustu lat temu. Po egzekucji bawiły się nią dzieci, a ostatecznie wpadła do bagniska. W torfie włosy i skóra zmieniły kolor, ale tkanki zachowały się w niemal niezmienionym kształcie.

Oprócz studentów muzeum odwiedzą specjalnie zaproszeni goście. Miejsce to bywało już inspiracją dla Marka Krajewskiego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwięto miłośników horrorów i fantastyki – Splat!FilmFest
Następny artykułMagiczne iluminacje w Ogrodzie Botanicznym powracają! Światłogród 2021 [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.