Magiczne iluminacje w Ogrodzie Botanicznym powracają! Światłogród 2021 [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]

0
fot. K. Grabowski

Już w piątek 3 grudnia Uniwersytet Wrocławski ponownie zaprasza do Ogrodu Botanicznego. Hit zeszłej jesienie i zimy powraca, a mieszkańcy i turyści będą mogli przenieść się do bajkowego świata dzieciństwa i tajemniczego Światłogrodu.  

Kolejny raz Ogród Botaniczny zostanie rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł i będzie udostępniony dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław zimą.  

Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmie ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część Ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego a także opracowano nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych.

Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne.

Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do Ogrodu od ul. Sienkiewicza i Kanonii. Uruchomiono również sprzedaż biletów on-line.

Szczegółowy harmonogram www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl 

Termin: od 3 grudnia w godzinach 17.00-21.00. TYLKO WE WEEKENDY 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiejsce, które przyprawia o dreszcze: Muzeum Medycyny Sądowej we Wrocławiu
Następny artykułJarmark Bożnarodzeniowy we Wrocławiu w czasie Covidu-19. Czy coś się zmieniło? [CENY, ATRAKCJE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.