Miejsca do pracy zdalnej we Wrocławiu [BEZPŁATNE lub za przysłowiową KAWĘ]

0

Wrocław pełen jest freelancerów, wszelkiego rodzaju twórców, cyfrowych nomadów oraz przedsiębiorców obeznanych z technologią. Miasto pełne jest różnorodnych przestrzeni coworkingowych, zarówno płatnych, jak i całkowicie darmowych. Nie brakuje także klimatycznych kawiarni, w których można wygodnie popracować, jednocześnie delektując się pysznymi napojami i przekąskami.

Oto nasze zestawienie najbardziej przyjaznych miejsc do pracy zdalnej we Wrocławiu!

Kino Nowe Horyzonty

Ta wyjątkowa lokacja jest zarówno świetnym kinem, jak i oferuje gościom o wiele więcej. W Konie Nowe Horyzonty znajdziesz także ciekawe stoisko z książkami, zjesz pyszne jedzenie, oraz co najważniejsze — wydajnie i za darmo popracujesz. W głównym holu znajduje się wiele miejsc, przy których można usiąść i zabrać się za swoje zlecenia.

Co więcej, w kinie podłączysz się także do darmowego WiFi.

Lokalizacja: ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Barbara

Barbara jest jedną z popularniejszych miejscówek do pracy zdalnej — przychodzą tu zarówno uczniowie, jak i freelancerzy i pracownicy zdalni. Jest to także infopunkt kulturalny oraz Wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Lokal znajduje się blisko rynku, przez co doskonale nadaje się także dla turystów. Miejsce to podzielone jest na dwie strefy i oferuje wiele przestrzeni wypełnionej wygodnymi krzesłami i stolikami. Co więcej, w środku napić się można pysznej kawy wprost z Etno kawiarni.

Najlepiej mieć własny dostęp do internetu, ponieważ w Barbarze jest on słaby. 

Lokalizacja: ul. Świdnicka 8B

Galerie handlowe 

Świetną opcją do pracy zdalnej są galerie handlowe. Wiele z nich mają dużo otwartej przestrzeni dostępnej dla każdego, w dodatku ze stolikami i krzesłami oraz z dostępem do darmowego internetu. Miejsce do siedzenia łatwo także znaleźć w przestrzeni z restauracjami. 

Wroclavia

Na drugim piętrze galerii handlowej Wroclavia znajduje się nowoczesna otwarta przestrzeń z restauracjami, która ma wiele wygodnych miejsc do pracy zdalnej. Wiele stolików ma wbudowane gniazda usb, dzięki którym łatwo podładujesz swoje urządzenia. A jeśli zgłodniejesz i zechcesz podładować siebie, tuż obok znajdziesz różnorodną ofertę gastro. 

Lokalizacja: ul. Sucha 1

Pasaż Grunwaldzki

Podobnie jak w przypadku Wroclavii, w Pasażu Grunwaldzkim znajdziesz dużą otwartą przestrzeń ze stolikami, przy których możesz zarówno zjeść obiad, jak i usiąść z laptopem i popracować. 

Lokalizacja: plac Grunwaldzki 22

Magnolia

Magnolia to duża galeria, w której bez problemu znaleźć można niezbędne warunki do pracy zdalnej. Udaj się na piętro ze strefą gastronomiczną i wybierz odpowiadający Ci stolik i to tyle — możesz pracować za darmo nad swoimi projektami. Galeria ta znajduje się przy ulicy Legnickiej — jest dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Lokalizacja: ul. Legnicka 58

Klimatyczne kawiarnie do pracy zdalnej

Poza wyżej wymienionymi miejscami polecamy także kilka kawiarni, w których praca zdalna będzie samą przyjemnością. Tutaj 

FC Cafe

Przytulny wystrój, antresola, bliskość rynku, a do tego duże filiżanki kawy — tu odpoczniesz, popracujesz i poczujesz świetną, wrocławską atmosferę. 

Lokalizacja: Kuźnicza 30, 50-138, Wrocław

Art Cafe Kalambur 

Przyciągające wzrok wejście, odprężająca atmosfera, wygodne kanapy, fotele i stoliki — Kalambur zapewni Ci odpowiednie warunki do produktywnej pracy. Wnętrze jest niezwykle artystyczne i ciekawie urządzone, a sam lokal znajduje się rzut beretem od wrocławskiego rynku. 

Lokalizacja: Kuźnicza 29A, 50-145, Wrocław

Herbaciarnia Targowa

W majestatycznym wnętrzu wrocławskiej Hali Targowej znajdziesz prawdziwą perłę, jeśli chodzi o godne polecenia lokale do pracy zdalnej. Herbaciarnia Targowa emanuje tajemniczym i przyciągającym uwagę wystrojem. W środku znajdziesz wygodne kanapy i wiele herbacianych (i nie tylko) pyszności czekających w menu. 

Lokalizacja: Herbaciarnia Targowa 50-158 Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie na bilard i kręgle we Wrocławiu?
Następny artykułWrocław: Pogoda na Wielkanoc 2023. Czy wiosna zagości już w mieście na dobre?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.