mat. prasowe

21 listopada Wrocław włączy się w obchody światowego World hello day, znanego u nas jako Dzień Życzliwości. Nadchodząca edycja będzie już 11. odsłoną tego święta.Hasłem „Znajdź się wśród życzliwych!” namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu, wzajemnej bezinteresownej pomocy.

Tegoroczne obchody Dnia Życzliwości poprzedziło podsumowanie projektu „Koalicja Miast”, zorganizowanego w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W podziękowaniu za wkład Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania i Szczecina w stworzenie wydarzeń artystycznych, które artyści zaprezentowali we Wrocławiu, do każdego z przedstawicieli miast trafił krasnal Życzliwek. Odlana w brązie ok. 40-centymetrowa figurka krasnala ze słonecznikiem i walizką ma symbolizować nie tylko naszą wdzięczność, ale też ideę życzliwości, którą chcemy propagować na coraz szerszą skalę.

Jakie atrakcje będą czekać na wrocławian w ramach Dnia Życzliwości?

O poranku wolontariusze Dnia Życzliwości pojawią się na sześciu przystankach komunikacji miejskiej. Pasażerowie otrzymają od nich kalendarze, gadżety oraz słodkie upominki na lepszy początek dnia. Posłańców Dnia Życzliwości można będzie spotkać na przystankach : Rondo Reagana, pl. Dominikański, pl. Jana Pawła II, Dworzec PKP, Dworzec PKS (Borowska), FAT w godzinach 7:30 – 9:00.

Między godziną 11:00 a 14:00 przy figurce krasnala Życzliwka rozbrzmią afrykańskie bębny. W ten sposób uczcimy urodziny krasnala oraz przypomnimy o Dniu Życzliwości przechodniom, którzy będą znajdować się na Rynku. Wszyscy będą mogli liczyć na małe prezenty.

Wrocławska fundacja Zaczytani.org dołączy do obchodów Dnia Życzliwości w szpitalu im. Marciniaka na ul. Fieldorfa, gdzie między godziną 13:30 a 14:30 nastąpi symboliczne odsłonięcie nowej półki z książkami, a kilkadziesiąt pozycji wydawniczych trafi również do kolejnych 22 placówek.

Garść życzliwości trafi również do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J.Gromkowskiego przy ul. Koszarowej. Między 11:00 a 14:30 dzieci obejrzą spektakl „Przygody Koziołka Matołka” oraz wysłuchają bajek czytanych przez Magdalenę Zarębską – wrocławską pisarkę dla dzieci. W trakcie dnia zabawy i sztuczki poprowadzą wolontariusze Fundacji dr Clown.

Zwieńczeniem święta będzie Koncert Finałowy Dnia Życzliwości z udziałem 30. najżyczliwszych wrocławian. O godzinie 20:00 w klubie VERTIGO wystąpi Aleksander Dębicz – pochodzący z Wrocławia młody i utalentowany pianista i kompozytor. Ważnym elementem wieczoru będzie aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W tym szczególnym dniu we wczesnych godzinach porannych tabliczki na wybranych przystankach MPK „Na żądanie” zostaną zamienione na tabliczki „Na życzenie”.

Wybrane przystanki: to:

* Katedra – linie A, C i N,
* Urząd Wojewódzki – linie A i N,
* Dmowskiego – linia 144,
* pl. Solidarności – linie: 102, 103, 104, 122, 127,
* Gwiaździsta – linia 122,
* Robotnicza (Centrozłom) – linie: 106, 107, 109, 148, 149, 609.

Więcej informacji:

Dzienzyczliwosci.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe biuro Opera Software – inspirowane architekturą Wrocławia
Następny artykułPremiera Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.