Konturowanie twarzy na mokro krok po kroku

0
facial contouring. Woman with a different shades of foundation on her face

Konturowanie twarzy na mokro to jeden z ulubionych trików wizażystek, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie wyjścia.

Marzy Ci się metamorfoza bez użycia skalpela? Najlepszą nieinwazyjną metodą jest contouring. To dosyć prosta, choć czasochłonna, technika makijażu, która optycznie modeluje rysy twarzy. Najbardziej spektakularne efekty daje konturowanie na mokro.

Konturowanie twarzy na mokro to jeden z ulubionych trików wizażystek, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie wyjścia. Za pomocą odpowiednich kosmetyków o płynnej lub kremowej konsystencji jesteś w stanie: wymodelować kości policzkowe, zmniejszyć wysokie czoło, wyszczuplić duży nos, powiększyć wizualnie usta, załagodzić zbyt mocno zarysowaną żuchwę czy ukryć drugi podbródek. Wspaniałe, prawda? Co istotne, nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi, wystarczy gąbka typu beautyblender lub gęsty i zbity pędzel do rozcierania granic między kolorami.

Konturowanie twarzy na mokro różni się nieco od konturowania na sucho:

ZALETY 

  • Mniejsze ryzyko, że powstaną nieestetyczne plamy – płynne kosmetyki łatwo się rozcierają, dając naturalne i subtelne przejścia.
  • Trwałość – nawet do kilkunastu godzin.

WADY

  • Technika czasochłonna i wymagająca precyzji w nakładaniu poszczególnych kosmetyków.
  • Łatwo o przesadę – aplikacja zbyt wielu grubych warstw może dać efekt sztucznej maski.

Konturowanie twarzy krok po kroku

1. Baza pod makijaż

Na wcześniej oczyszczoną i stonizowaną twarz zaaplikuj bazę pod podkład dobraną odpowiednio do Twojego rodzaju skóry. To podstawa, jeśli chcesz, żeby kosmetyki nakładane w dalszych krokach dobrze i długo się trzymały. Możesz też wklepać krem nawilżający, który ładnie wygładzi cerę.

2. Podkład

To bardzo ważny etap! Podkład (szeroki wybór w sklepie MAKEUP: https://makeup.pl/categorys/23449/) nanieś zwilżoną gąbeczką na twarz oraz w kierunku szyi, aby uniknąć wizualnego odcięcia na linii żuchwy. Pamiętaj: warstwa powinna być równomierna, ale cienka.

3. Korektor

Jeśli masz z natury dosyć ciemną karnację, być może wystarczy korektor o ton jaśniejszy od Twojej skóry i nie będziesz już potrzebowała bronzera – poćwicz i sprawdź. Korektor zaaplikuj wszędzie tam, gdzie chcesz rozświetlenia: pod oczami, na środek czoła, grzbiet nosa i brodę. Gdy masz cerę z niedoskonałościami, warto też użyć punktowo korektora typowo kryjącego. Rozetrzyj kosmetyk tak, by jego granice przestały być widoczne.

4. Bronzer

Koniecznie matowy i w chłodnym odcieniu o dwa tony ciemniejszym niż Twoja cera. Super sprawdzi się taki w sztyfcie. Nanieś go na obszary, które wymagają korekcji (wyszczuplenia, zmniejszenia): wzdłuż kości policzkowych, na linii włosów, po bokach nosa, wzdłuż żuchwy, pod brodą. Całość zblenduj.

5. Róż

Rozetrzyj róż (oczywiście w kremie) na szczytach kości policzkowych – rumieńce dodają młodzieńczego blasku.

6. Rozświetlacz

Czas na wielowymiarowy błysk w takich miejscach, jak: łuk kupidyna, czubek nosa, punkty pod brwiami. Rozświetlacz w sztyfcie rozetrzyj blenderem.

7. Puder

Dla końcowego utrwalenia makijażu użyj sypkiego pudru transparentnego – sprawdzi się lepiej niż zapychający fixer w sprayu. Zaaplikuj go koniecznie puchatym pędzlem. Gotowe!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułInfluencers LIVE Wrocław 2022: Znani influencerzy odwiedzą Wrocław w ten weekend. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Następny artykułZobacz, jakie meble fryzjerskie muszą być w Twoim salonie!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.