Każdy detal ma znaczenie. Pierścionki zaręczynowe i biżuteria od ACLARI Diamonds

0

Są artystami, rękodzielnikami, znawcami kamieni szlachetnych, a szczególnie bliskie ich sercom są diamenty. Projektanci z polskiej marki ACLARI Diamonds chętnie eksperymentują z formą biżuterii. Jak podkreślają: tutaj każdy detal ma znaczenie. Co dzieje się za drzwiami pracowni jubilerskiej?

Pasja na wagę złota

Cenniejszy od złota i diamentów jest zawsze człowiek, który będzie je nosił – mówią jubilerzy z wrocławskiego salonu ACLARI Diamonds. O swojej pracy opowiadają z pasją, zaangażowaniem i empatią. Przy okazji zdradzają też kilka ciekawostek na temat sztuki projektowania diamentowej biżuterii – tej zaręczynowej i nie tylko.

Od projektu do zaręczynowego pierścionka

Historia ACLARI Diamonds zaczyna się od kolekcji pierścionków zaręczynowych z diamentami. Dziś dorobek marki to cztery autorskie kolekcje. Oprócz pierścionków czekają tu także kolczyki oraz zawieszki. Każdy egzemplarz powstaje ręcznie, w Polsce, wyłącznie ze złota i naturalnych diamentów.

– Najpierw powstają szkice biżuterii. To właśnie one pomagają ustalić wszystkie szczegóły. Następnie tworzymy modele z wosku i sprawdzamy, jak poszczególne elementy będą wyglądać na biżuterii – opowiadają jubilerzy z ACLARI Diamonds. – W ten sposób można dobrać właściwe proporcje, a także zmodyfikować koncepcję, jeśli jest to konieczne. Gdy wstępny projekt jest już gotowy, przystępujemy do właściwych prac.

Liczy się precyzja

W pracy projektanta biżuterii liczy się precyzja, cierpliwość, sztuka dostrzegania piękna w detalu.

– 14-karatowe złoto, czyli próba 585, oznacza, że w jednym gramie stopu jest dokładnie 0,585 grama czystego złota – wyjaśniają jubilerzy z wrocławskiego salonu ACLARI Diamonds. – Resztę stanowią domieszki innych metali, m.in. miedzi, niklu lub palladu. W zależności od tego, w jakich proporcjach dodamy te inne metale, uzyskamy nieco inny odcień złota. Gdy stop jest już gotowy, robimy odlewy, nadajemy biżuterii ostateczną formę i zaczynamy poszukiwania idealnego diamentu. Ręczna selekcja diamentów to czasochłonne zadanie, bo trzeba dokładnie obejrzeć każdy kamień, aby wybrać ten idealny.

Różne oblicza zaręczynowego pierścionka

Może być klasyczny, z jednym diamentem w koronie, ale też asymetryczny, misternie rzeźbiony, zdobiony wieloma drobnymi brylantami, a nawet awangardowy lub przypominający wyglądem obrączkę. Jakie pierścionki zaręczynowe są teraz modne?

– Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne pierścionki typu Solitaire inspirowane XIX-wiecznym projektem Tiffany’ego. W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się także biżuteria zaręczynowa typu Halo – mówi Kamila, ekspert z wrocławskiego salonu ACLARI Diamonds. – Są to najczęściej projekty z dużym kamieniem otoczonym przez wiele mniejszych. Diamentami zdobiona jest również część obrączki. To misternie rzeźbione konstrukcje, w których liczy się każdy detal.

Magia diamentu

Mówi się, że diamenty podarowane na zaręczyny wróżą miłość wieczną i trwałą. Ich magia tkwi także w ich wyjątkowości. W przyrodzie nie ma dwóch identycznych, stąd też biżuteria z nich wykonana zawsze jest niepowtarzalna.

– Kiedy patrzy się na diament pod mikroskopem, widać malutkie drobinki, które układają się w unikatowy rysunek – mówią eksperci. – To coś, co sprawia, że każdy kamień jest wyjątkowy. Wręczając ukochanej diamentową biżuterię, można mieć pewność, że takiej samej na pewno nie ma nikt na świecie.

Zwłaszcza jeśli mówimy o biżuterii, która została wykonana ręcznie. Każdy złotnik ma inną rękę. Stąd też rękodzielnicza biżuteria zawsze jest jedyna w swoim rodzaju. Nawet gdy nie są to projekty tworzone od podstaw na zamówienie.

Gdzie po zaręczynową biżuterię we Wrocławiu?

Diamentowe pierścionki, kolczyki oraz zawieszki od ACLARI Diamonds kupisz online, a w największych polskich miastach także stacjonarnie. Biżuterię możesz obejrzeć i przymierzyć na miejscu m.in. we wrocławskim salonie jubilerskim w Sky Tower. Wszystkim klientom niezależnie od formy zakupu przysługuje sto dni na zwrot, możliwość skorzystania z bezpłatnej korekty rozmiaru pierścionka oraz z oferty indywidualnej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławskie Jagodno słynne na całą Polskę. Brawo mieszkańcy! [WYNIKI WYBORÓW]
Następny artykułWrocławskie historie: Pechowa wieża kościoła Św. Elżbiety
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.