W związku ze  stwierdzeniem występowania sinic w wodzie na kąpielisku przy  ul. Królewieckiej  we Wrocławiu, obiekt ten  z dniem wczorajszym (3.08.2017r.) został zamknięty do odwołania.

W okresie letnim występowanie tego typu wykwitów nie jest niczym wyjątkowym. – informuje Wrocławskie Centrum Treningowe SPARTAN Sp. z o. o. we Wrocławiu

Zgodnie z wymogami woda w zbiornikach udostępnianych do kąpieli badana jest zarówno przed rozpoczęciem sezonu jak i podczas wakacji. Ostatnie jej badanie wykonano 26 lipca. Jednak w związku z bardzo wysokimi temperaturami, wodę w zbiorniku zbadano dodatkowo w dniu wczorajszym. Badanie wykonane przez Sanepid , wstępnie wykazało występowanie sinic, w związku z tym zapadła decyzja o czasowym zamknięciu obiektu do czasu unormowania się stanu wody.

mat. WCT Spartan Sp. z o.o.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW piątek zapraszamy na darmowe kino plenerowe w CH Zajezdnia we Wrocławiu [REPERTUAR]
Następny artykułMiasto-ogród na Karłowicach
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.