fot. Adam Bystry

Szczeliniec Wielki jest najwyższym szczytem w Górach Stołowych, znajdującym się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Z kolei najwyższym punktem jest tutaj Fotel Pradziada. Okolica słynie z pięknych i malowniczych krajobrazów.

Sudety zachwycają przyrodą i sprawiają, że każdego roku tłumy turystów odwiedzają te rejony. To bardzo dobry pomysł na weekend z Wrocławia – z pewnością dostarczymy sobie masę wrażeń i atrakcji.

Jak dojechać z Wrocławia w to miejsce? Dlaczego warto odwiedzić Szczeliniec Wielki? Gdzie znaleźć nocleg i wyżywienie w okolicy?

Dojazd z Wrocławia środkami publicznymi oraz samochodem

Jeśli wybieramy się z Wrocławia w te regiony, postawić możemy na transport samochodem lub środkami publicznymi. Ta pierwsza opcja z pewnością da nam więcej wygody oraz komfortu, jednocześnie pozwalając w dowolnym miejscu na postój i krótką przerwę. Najkrótsza możliwa trasa wskazuje, że do przejechania z Wrocławia do Szczelińca Wielkiego mamy około 111 kilometrów, które przejedziemy w około dwie godziny. W tym przypadku warto postawić na drogę DW348, która jest nieco krótsza niż przykładowo DK35 (120 kilometrów) lub DK8 (122 kilometry).

Okazuje się, że niedawno ruszyło kilka nowych połączeń PKS z Wrocławia pod Szczeliniec Wielki. Dodatkowo w cenie biletu podróżni otrzymają pakiet zniżek do kilku atrakcji turystycznych w tym obszarze. Transport publiczny może sprawić, że nieco zaoszczędzimy, gdyż bilety sprzedawane są w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego warto?

Miłośnicy pięknych widoków i aktywnego wypoczynku na łonie natury z pewnością pokochają Sudety. Szczeliniec Wielki słynie z unikalnych form skalnych, które przyciągają wzrok. Piękne widoki zrekompensują nam wejście na szczyt – odetchniemy tutaj pełnią piersią i zapomnimy o problemach dnia codziennego.

Taki wypad na weekend pozwoli nam naładować baterie na następny tydzień, jak i dostarczy niezapomniane atrakcje. Malownicze krajobrazy sprawią, że zapragniemy częściej organizować takie wypady na kilka dni.

Baza noclegowa i jedzenie w okolicy

Jeśli chodzi o bazę noclegową, postawić możemy na schronisko lub eleganckie hotele, które znajdują się w okolicy. Trasę turystyczną tego regionu odwiedzają tysiące turystów w każdym roku, dlatego baza noclegowa oferuje ciekawe rozwiązania. Domy wypoczynkowe będą doskonałym azylem dla całej rodziny, a przytulne pensjonaty ugoszczą wędrowców z każdej strony naszego kraju.

Szczególnie polecamy Wam Schronisko PTTK Pasterka: kliknij  oraz noclegi Pasterkrowa: tutaj.

Wybór zależy od tego, jakie mamy oczekiwania co do noclegu. Punktów gastronomicznych znajdziemy także sporo – ogromnym zainteresowaniem cieszy się przykładowo Restauracja Stolove lub wyżywienie w ośrodku wypoczynkowym.

Cennik wejścia do Parku Narodowego

Za wejście do Parku Narodowego Gór Stołowych zapłacimy 12 złotych (normalny bilet). Wstęp do Parku dla osób uprawnionych do zakupu biletu ulgowego wyniesie natomiast 6 złotych. Inaczej ceny wyglądają, gdy zechcemy skorzystać z innych atrakcji, takich jak wspinaczka skalna, czy też wjazd na parking.

Szczeliniec Wielki to piękny rejon w Polsce, który warto odwiedzić bez względu na porę roku.

Sprawdź również:
Gdzie w góry w okolicy Wrocławia? Najpiękniejsze miejsca

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMPK: Pobłażliwość się kończy. Za brak maseczki posypia się mandaty
Następny artykułRewia parasoli i maseczek w ramach Dni Seniora 2020! [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.