Firma z Wrocławia w gronie najlepszych!

0

Jeszcze kilka lat temu Time Solutions był firmą, jakich wiele – małym startupem z ciekawym projektem. Dziś to ważny gracz na arenie oprogramowania do zarządzania czasem i projektami, jedna z najszybciej rozwijających się firm Europy Środkowej, której klienci reprezentują wiele krajów i języków na całym świecie.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, od projektu na zaliczenie, który miał przygotować Kamil Rudnicki, CEO Time. W rozwój pomysłu zdecydowali się zainwestować członkowie Asseco Polska, przychody zaczęły rosnąć, a w międzyczasie dodano kilka nowych, ważnych funkcji, które ostatecznie ukształtowały TimeCamp jako narzędzie do monitorowania czasu pracy i budżetowania.
TimeCamp umożliwia rejestrowanie czasu pracy w firmie

Przez te 10 lat zmieniło się naprawdę wiele. Idea produktu wykracza daleko poza początkowe założenia naszego CEO i dziś pomaga wielu innym przedsiębiorstwom na całym świecie mierzyć czas spędzony na projektach, aby odpowiednio wycenić je dla swoich klientów. Jednakże za produktem i jego niezakłóconym działaniem stoją przede wszystkim ludzie! Dziś TimeCamp tworzy kilkadziesiąt osób: programiści, członkowie działu sprzedaży i marketerzy, którzy czuwają nad rozwojem i utrzymaniem dobrej jakości narzędzia, a także nad ugruntowywaniem pozycji marki na rynku oprogramowania.

W skład zespołu TimeCampa wchodzą zarówno pracownicy pracujący we Wrocławiu, w siedzibie firmy, jak i ci zdalni. Pomimo odległości, która często przekracza kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów (jeden z naszych product managerów mieszka w Brazylii!), firma działa bez zarzutu. A jaki jest sekret tego niczym niezakłóconego działania? Pomaga nam w tym nasze własne oprogramowanie! Przede wszystkim TimeCamp, dzięki któremu wiemy, ile czasu i pieniędzy kosztują nas nasze wszystkie projekty. I mimo że idea time trackingu nie znajduje jeszcze takiego uznania wśród polskich przedsiębiorców i pracowników, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, nasz zespół udowadnia, że nie chodzi tu o szpiegowanie zatrudnionych, ale przede wszystkim o świadomość tego, jak i co „inwestowany” jest nasz czas pracy.
TimeCamp umożliwia również automatyczne monitorowanie czasy pracy na różnymi projektami

Oprócz TimeCampa, jest jeszcze HeySpace, nasza własna platforma do komunikowania się i zarządzania zadaniami. Powstała ona z potrzeby zastąpienia zewnętrznych, komercyjnych narzędzi (Slacka i Trello), których dotychczas używaliśmy. Początkowo miało to być jedynie nasze, wewnętrzne narzędzie, jednak w sierpniu zdecydowaliśmy się je pokazać światu. Ku naszej wielkiej uciesze produkt ten zyskał uznanie wielu innych firm i freelancerów na całym świecie stając się szybko poważnym konkurentem dla wielu wielkich graczy.

HeySpace to połączenie funkcji znanych w Slacku i Trello

Możliwość swobodnego komunikowania się przez internet stanowi ważny składnik płynnego działania naszego zespołu, ale nie zapominamy o tym, jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Oprócz częstych wideokonferencji i wizyt pracowników zdalnych we Wrocławiu staramy się także, aby cała firma, przynajmniej raz w roku, spotkała się na wspólnym wyjeździe skupionym na aktywnym wypoczynku, a pracownicy biurowi mieli szansę nawiązać nawiązać prawdziwy kontakt z tymi zdalnymi. Dzięki temu znacznie lepiej się dogadujemy, gdyż wiemy, że rozmawiamy z prawdziwym człowiekiem, a nie tylko awatarem siedzącym po drugiej stronie monitora. Dobre stosunki między pracownikami przekładają się bezpośrednio na dobrą jakość oferowanych przez nas usług, a co za tym idzie – rozpoznawalność marki na rynku. A nad wszystkim czuwa nasza maskotka – żółw Trok, oczko w głowie całego zespołu.

Nagroda przyznana przez Deloitte, która zakwalifikowała firmę Time Solutions do 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej

10 lat istnienia firmy i zmiany, które w niej zaszły pokazały, jak bardzo zmieniło się podejście do oferowanych przez nas usług w Polsce. Zagraniczni klienci już od dłuższego czasu nieprzerwanie ufają naszym rozwiązaniom, krajowe firmy zaś powoli, ale stopniowo decydują się na wprowadzenie time trackingu w ich struktury. Nas proces ten zachęca tylko do dalszego działania i rozwijania naszych produktów. Każde przedsiębiorstwo i wszystkich freelancerów, którzy mają dość nieprecyzyjnego wyceniania czasu pracy, zapraszamy więc do kontaktu – znajdziemy dla Was najwygodniejsze rozwiązanie!

A jeśli chciałbyś pracować w jednej z najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej, śledź stronę i portale z ogłoszeniami! Możesz też wysłać swoje zgłoszenie na jobs@timecamp.com

Firma Time Solutions prowadzi również popularne podcasty ze znanymi menedżerami na całym świecie, takim jak Wiceprazesa Walt Disney World® Resort, czy uczestników popularnych konferencji TED.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDiwali we Wrocławiu – na pl. Solnym będzie rozdawane indyjskie jedzenie!
Następny artykuł56 miejsc we Wrocławiu, które oferują darmowe wejścia, promocje i rabaty w dniu Twoich urodzin [WROCŁAW ZA DARMO]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.