Diwali we Wrocławiu – na pl. Solnym będzie rozdawane indyjskie jedzenie!

0

Na najbliższą środę przypada Diwali – jedno z najpiękniejszych indyjskich świąt, które symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, mądrości nad głupotą. W tym dniu wszystkie indyjskie domy, urzędy, świątynie, mosty i drzewa udekorowane są lampkami. To święto, które jednoczy rodziny, sąsiadów i całe lokalne społeczności. Obok światła, najważniejszym elementem łączącym wszystkich świętujących jest częstowanie się wyszukanymi potrawami. 

Szacuje się, że we Wrocławiu mieszka ok. 2,5 tys. obywateli Indii. Z tej okazji Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu, i fundacja „Weź Pomóż” będą częstować potrawami kuchni indyjskiej. Te wedle tradycji rozdaje się głodnym i potrzebującym, ale każdy, kto tego dnia przyjdzie na plac solny, otrzyma ciepły indyjski posiłek. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, (7.11.2018) o godzinie 13.00 na Placu Solnym. 

Co ważne, na miejscu ustawione zostaną lodówki fundacji „Weź pomóż”, do których każdy będzie mógł włożyć jedzenie aby podzielić się z potrzebującymi. Produkty, które przyniesiemy powinny być hermetycznie zamknięte, z długą datą ważności. Mogą to być najprostsze produkty takie jak konserwy, cukier, sól, ryż czy pakowany chleb. Można przynieść ze sobą również odzież.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWege Festiwal we Wrocławiu [10-11 listopada]
Następny artykułFirma z Wrocławia w gronie najlepszych!
Odkryj Wrocław na nowo