We wrocławskiej Pantomimie z okazji zbliżającego się DNIA KOBIET bilety na mini serial teatralny „Ballady i romanse” w reż. Piotra Soroki,
Zdenki Pszczołowskiej i Błażeja Peszka w promocyjnych cenach dla wszystkich.

Ballady i romanse to teatralna realizacja mickiewiczowskich ballad w konwencji pantomimy zespołowej i próba przeniesienia ich na język teatru ruchu. Niezwykle duży potencjał pantomimiczny tkwiący w Balladach…, czyli mocne i wyraziste postaci, tajemniczość, fantastyka i groza, są doskonałym pretekstem do ich realizacji w formie pantomimy zespołowej, teatru ruchu, czy podjęcia zabawy ze słowem.

Trzech reżyserów – Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotr Soroka – przygotowali po jednej części przedstawienia, tzw. odcinku, który pozwoli na prezentację różnorodnych sposobów odczytania i przeniesienia na scenę idei romantycznych.

W przedstawieniu muzykę na żywo wykonują wrocławscy muzycy Magda Pasierska
i Szymon Tomczyk, którzy otrzymali nagrodę za muzykę i jej performatywne wykonanie w spektaklu w VIII edycji Konkursu „Klasyka Żywa” podczas 47. Opolskich Konfontacji Teatralnych. Muzyczna warstwa spektaklu została również wyróżniona w podsumowaniu NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI w sezonie 2022/2023 wg Miesięcznika Teatr.  Muzyczny duet był również nominowany do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2023 w kategorii: Muzyka (muzyka rozrywkowa).

Spektakle: 07, 08 marca | godz. 19:00 | Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego, ul. Księcia Witolda 62.

Więcej szczegółów: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd 1. marca Wrocławski Rower Miejski w pełnej odsłonie
Następny artykułWrocław: Dzień Kobiet na Zamku w Leśnicy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.