Dwóch młodych mężczyzn pobiło brutalnie 68-latka, bo zwrócił im uwagę, gdy niszczyli kubły na śmieci

0

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodych mężczyzn, którzy zaatakowali 68-latka za to, że zwrócił im uwagę, gdy niszczyli pojemniki na odpady komunalne. 17-latek z 21-latkiem zareagowali bardzo nerwowo na słowa mężczyzny i pobili go.

Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że obaj są mocno nietrzeźwi. Usłyszeli już zarzuty za pobicie i zostali objęci środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru Policji.

W poniedziałek w godzinach południowych dwóch młodych mężczyzn dokonało pobicia 68-letniego wrocławianina. Wcześniej zostali oni zauważeni przez poszkodowanego, kiedy niszczyli kosze na śmieci w okolicy placu Grunwaldzkiego. Mężczyzna zwrócił im uwagę, aby zaprzestali dewastacji, jednak wzbudziło w nich to ogromną agresję i zaatakowali go.
68-latek został przez nich pobity, a kiedy przewrócił się na ziemię, zaczęli go kopać. Świadek zdarzenia, który zauważył zajście, natychmiast podbiegł do poszkodowanego, a sprawcy pobicia uciekli.

Po chwili na miejsce dojechali wezwani policjanci. Funkcjonariusze na podstawie rysopisów, niemal natychmiast namierzyli dwóch młodych wrocławian, których od razu zatrzymali. Okazali się nimi być 17- latek wraz ze swoim o 4 lata starszym kolegą.

Przez cały czas trwania czynności wobec zatrzymanych, byli oni bardzo pobudzeni i agresywni. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Wynik badania alkomatem 17-latka to ponad 1,6 promila, natomiast zawartość alkoholu w organizmie 21-latka to ponad 2,2 promila.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a 68-latek z obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Mężczyźni oprócz niszczenia koszy na śmieci, idąc ulicą kopali także przypięte do stojaka rowery.

21-latek wraz z 17-latkiem usłyszeli już zarzuty pobicia, za które grozić im może nawet 3 lata pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.

mat. Policja Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu ruszył Jarmark Produktów Włoskich!
Następny artykułJest już nowy rozkład lotów! Sprawdź nowości z Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.