We Wrocławiu ruszył Jarmark Produktów Włoskich!

0

Do 31 października  na placu przy ul. Szewskiej  przy Kościele Św. Marii Magdaleny, gości Jarmark Produktów Włoskich.  Znajdziemy tam najlepszych wystawców z Sardynii, Veneto, Apulii, Sycylii, Toskanii, Trentino i Emilii Romagna.

Jarmark to  13 stoisk wypełnionych po brzegi tradycyjnymi włoskimi produktami. Można się targować i podszkolić język włoski, w razie potrzeby jest dostępny polskojęzyczny opiekun. Włosi goszczą w wielu europejskich i polskich miastach, ale najbardziej upodobali sobie Wrocław i z wielką ochotą co roku do nas wracają z najlepszymi swoimi produktami.

Na jarmarku będzie można degustować oraz kupić włoskie, regionalne  produkty spożywcze, m.in. salami, szynkę Culatello, makarony, Mortadelle, ciasteczka cannoli siciliani, pasty migdałowe, sery parmeggiano reggiano, pecorino, sery z dodatkiem pieprzu czy pistacji, oliwki, suszone pomidory, oliwa, chleb tradycyjny.

Na jarmarku znajdziemy również ręcznie wykonane ozdoby, biżuterię srebną, szale z jedwabiu i bawełny. Można wyliczać bardzo długo.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWzgórze Partyzantów doczeka się rewitalizacji. Wrocław otrzyma ponad 112 mln złotych
Następny artykułDwóch młodych mężczyzn pobiło brutalnie 68-latka, bo zwrócił im uwagę, gdy niszczyli kubły na śmieci
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.