Spółka Vantage Development – wprowadza do oferty i rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Tym razem będzie to wieloetapowy projekt zlokalizowany przy ulicy Małopanewskiej.

Na całość inwestycji o nazwie Dorzecze Legnickiej składać się będą trzy etapy mieszkaniowe, w których docelowo znajdzie się 640 lokali. Aktualnie rozpoczyna się realizacja etapu pierwszego, który powstawać będzie w dwóch fazach. Pierwsza (IA), w trakcie której wybudowanych zostanie 198 lokali, rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku dni. Realizacja drugiej (IB), która dopełni ofertę mieszkaniową o kolejnych 90 lokali, rozpocznie się w IV kwartale tego roku.

Malopanewska 02

Etap IA składać się będzie z trzech budynków, które wypełnią mieszkania o zróżnicowanym metrażu (od 26 do 98 m2). Na poziomie -1 znajdować się będzie wygodny parking podziemny, dodatkowo przewidziano także naziemne miejsca postojowe oraz zadaszone wiaty przeznaczone dla posiadaczy pojazdów jednośladowych.

Malopanewska 03

„Rozpoczęcie realizacji Dorzecza Legnickiej to wydarzenie roku dla naszej spółki” – mówi Prezes Vantage Development, Edward Laufer. „Projekt ten to kolejne przedsięwzięcie, które wpisuje się w realizowaną przez nas strategię budowania nowoczesnych i funkcjonalnych inwestycji mieszkaniowych, położnych w atrakcyjnej względem najważniejszych punktów miasta lokalizacji” – dodaje Prezes Laufer.

Malopanewska 04

Nowoczesne, sześciociokondygnacyjne budynki zaprojektowane zostały z dbałością o najmniejsze szczegóły. Do wykończenia elewacji wykorzystane będą wysokiej jakości materiały kojarzące się z naturą. W holach głównych każdego z budynków, a także na piętrach pojawią się elementy dekoracyjne nawiązujące do przyrody dolnośląskich dopływów Odry. Budynki mieszkaniowe będą oddzielone od siebie obszernymi zielonymi skwerami obsadzonymi unikalną, wodną roślinnością. Na terenie osiedla znajdzie się ścieżka edukacyjna inspirowana regionalną florą i fauną, a także też ławeczki do odpoczynku i plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców inwestycji.Malopanewska 01

Generalnym wykonawcą tej części Dorzecza Legnickiej jest spółka Erbud, dla której będzie to kolejny realizowany wspólnie z Vantage Development projekt. Zawarta 27 czerwca umowa zakłada wykonanie budynków mieszkalnych w etapie IA wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu, wykonaniem prac rozbiórkowych istniejących budynków oraz budową drogi dojazdowej. Wartość umowy wynosi 38,6 mln złotych netto.

Termin oddania pierwszego etapu Dorzecza Legnickiej do użytku zaplanowany został na IV Q2018 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 informacji i ciekawostek na temat rzeźby NAWA, które warto wiedzieć
Następny artykułŚwiatowa trasa koncertowa „La La Land in Concert” także we Wrocławiu! Wygraj bilety [KONKURS]
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.