Za kilka dni na wrocławskim Rynku rusza Jarmark Świętojański 2018

0
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
a
Przestrzeń wrocławskiego Rynku już wkrótce zamieni się w magiczny świat Ogrodów Świętojańskich. Klimat,,ognia i wody’’ zawita do nas już 18 maja i trwać będzie do 25 czerwca, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie zlokalizowane będzie na Rynku przy Pręgierzu, ulicach Oławskiej i Świdnickiej. 
 

Świętojańskie plażowanie

Gorący piasek na jedynej we Wrocławiu plaży w centrum miasta, kolorowe leżaki, kwitnące ogrody świętojańskie – wprowadzą odwiedzających w letni, sielski nastrój. Plaże, jak co roku będą tworzyły atrakcyjną strefę wypoczynku – obszar, który będzie kojarzyć się z wakacjami i świeżością. To wszystko utrzymane w wakacyjnym klimacie będzie dostępne przez ponad miesiąc na wrocławskim Rynku.

Wśród Plaż Świętojańskich powstanie strefa relaksu – nowoczesna pergola – zaaranżowana w klimacie nadmorskim. W piaszczystym wnętrzu pergoli poczujemy klimat plażowania delektując się orzeźwiającymi napojami w towarzystwie przyjaciół, rodziny czy siebie samego?

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Relaks wśród ogrodów świętojańskich na wrocławskim Rynku

Na tle zabytkowej części Rynku – obszar wokół Pręgierza zamieni się ponownie w zielone i kolorowe otoczenie.

Obszar tegorocznych Ogrodów Świętojańskich zostanie wzbogacony o dodatkowe konstrukcje ogrodowe. W tym roku aranżacje ogrodów tradycyjnie zlokalizowane będą w okolicy Pręgierza, wokół domku z napojami Młynówka. Pojawią się nowe rośliny oraz nowoczesna architektura ogrodowa. Nie zabraknie ciekawych zestawień, naturalne materiały połączone zostaną z roślinnością. Dzięki temu zachowana zostanie swoboda i lekkość kompozycji ogrodowych. Pojawią się również aranżacje typu: ogród zabaw dla dzieci, ogród wypoczynkowy. We wszystkich stylach zachowany zostanie minimalizm i nawiązanie do charakterystyki natury – harmonijnej i pełnej spokoju. Nowoczesny styl ogrodów wzbogacony zostanie w ozdobne donice oraz ekspozycje mebli ogrodowych.

Dodatkowo podziwiać będzie można aranżacje wykonane ze starych, nieużywanych już przedmiotów, które otrzymały nowe życie.

Pośród zieleni i letnich, koktajlowych aranżacji będzie można zrelaksować się i miło spędzić czas.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Smakowite pyszności z różnych stron świata

Różnorodne smakołyki, tradycyjne polskie specjały – wszystko to zagości na wrocławskim Rynku.
Między innymi: węgierski kołacz i langosz, francuskie naleśniki. Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając w zaciszu Ogrodów Świętojańskich będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów z domku pod nazwą Młynówka.

Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy.

Po raz pierwszy spróbować będzie można tradycyjnej pizzy z pieca oraz deserów z suszonych owoców.
Dla miłośników wegańskich potraw proponujemy zagościć na ulicę Oławską i Świdnicką – znajdziemy tam słynną chałwę turecką, baklavę czy wcześniej wspomniane słodkie desery z suszonych owoców. Dla wegetarian – borek bałkański.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach

W centrum Wrocławia znów pojawią się drewniane domki. Tradycyjnie Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej oraz ulicy Oławskiej. Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Oprócz naszych regionalnych wyrobów będzie można zakupić również wyjątkowe produkty z zagranicy: Tybet, Nepal, Indie, Tajlandia, Mozambik, Kongo czy Uganda wprowadzą trochę egzotyki do Europejskiej Stolicy Kultury.

Nowością będą wykonane ręcznie torebki damskie inspirowane lokalną kulturą mazurskich rejonów oraz zwiewne szale i delikatne apaszki.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Atrakcje Jarmarku Świętojańskiego – doskonała zabawa w letnim klimacie

Jarmark Świętojański to nie tylko letnie, magiczne ogrody i szał zakupów w drewnianych domkach.

Na Wrocławian i odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Już od początku jarmarku odbędzie się wystawa florystyczna podczas, której będzie można podziwiać prace wrocławskich florystów – w zaaranżowanych kolorowych donicach, a od 9 czerwca wzbogacona zostanie o dodatkowe elementy dekoracyjne ubrane żywymi kwiatami.

W niedzielę 10 czerwca na wrocławskim Rynku zaplanowano zabawy dla dzieci i rodziców.
Będzie można wziąć udział w różnorodnych konkursach świętojańskich. Nie zabraknie zabaw tanecznych, na których uczestnicy będą witać lato, a obraz atrakcji dopełniać będzie ogród zabaw dla dzieci.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkswietojanski.com

Jarmark Świętojański nie może się odbyć bez obchodów Nocy Świętojańskiej, toteż 17 czerwca, w niedzielę zostaną przeprowadzone tradycyjnie już warsztaty florystyczne pod nadzorem mistrza florystyki – Agnieszki Mitko – Kominek, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.

Na Jarmark Świętojański organizatorzy zapraszają od 18 maja do 25 czerwca 2018 r.
Codziennie od godz. 10.00

Więcej informacji na:

jarmarkswietojanski.pl

facebook.com/JarmarkiSwietojanskie

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSmolasty zagra we wrocławskim klubie Black [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułLinie tramwajowe i autobusowe – częściej, więcej, może trochę inaczej…?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.