Czy warto zdawać maturę z WOS-u i jak się do niej przygotować?

0

Moment podejścia do egzaminu dojrzałości jest stresujący dla każdego maturzysty. Jego wyniki zadecydują o tym, czy dostanie się na wymarzoną uczelnię będzie możliwe. Wcześniej należy wybrać przedmioty do zdawania na maturze. Sprawdź, co charakteryzuje egzamin z WOS-u.

Dlaczego warto zdecydować się na zdawanie matury z WOS-u?

Na zdawanie matury z WOS-u mogą zdecydować się przede wszystkim osoby interesujące się zagadnieniami z zakresu socjologii oraz ekonomii i planujące studia z nimi związane. Na WOS-ie nabędą solidną dawkę wiedzy o społeczeństwie i zarządzaniu. Dobra znajomość zagadnień teoretycznych będzie przydatna w potencjalnej przyszłej pracy, tak samo jak konieczność przygotowania się do tworzenia wypowiedzi pisemnych będących częścią egzaminu. Matura z WOS-u pozwoli sprawdzić umiejętności i zweryfikować je.

Jak przygotować się do matury z WOS-u?

Do matury z WOS-u pomogą ci się przygotować repetytoria i vademecum. Są one zdecydowanie bardziej praktyczne niż zwykłe podręczniki. Zawierają prawdziwe pytania maturalne i pozwalają zapoznać się z formą egzaminu. Dzięki temu rozwiązywanie konkretnych typów zadań wejdzie w nawyk i stanie się łatwiejsze na faktycznej maturze. W takich materiałach można też najczęściej znaleźć przydatne podpowiedzi i najczęściej popełniane błędy.

W przeciwieństwie do podręczników, repetytoria i vademecum zawierają skondensowaną dawkę wiedzy z każdego zagadnienia i poruszają jedynie tematy, których znajomość jest wymagana na maturze. Informacje w nich zawarte najczęściej przybierają formę użytecznych notatek, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać czasu na robienie własnych. Warto wybrać taką książkę, która zawiera nie tylko przykładowe pytania skonstruowane przez autorów, ale także najnowsze arkusze maturalne z minionych lat. Podstawa programowa często ulega zmianie, dlatego przed zakupem upewnij się, czy wybrane repetytorium lub vademecum jest zgodne z aktualnymi wymaganiami. Oczywiście nie wolno zapomnieć o systematycznych powtórkach i wypracowaniu własnego, regularnego rytmu nauki.

Podsumowanie

Matura kojarzy się ze stresem i nerwami, które można zminimalizować, będąc do niej dobrze przygotowanym. Osoby interesujące się społeczeństwem, polityką i ekonomią mogą podejść m.in. do egzaminu z WOS-u. Utrwalić i poszerzyć wiedzę z zajęć lekcyjnych pozwolą repetytoria i vademeca. Samodzielne przygotowanie i rozwiązywanie arkuszy jest niezbędne do zdania matury na wysokim poziomie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 5 najciekawszych wydarzeń [15-17.04.22]
Następny artykułWrocławskie Fontanny. Niezwykłe historie, ciekawostki i ważne informacje
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.