Wyprowadzka z dużego, zatłoczonego miasta i zamieszkanie na przedmieściach to marzenie wielu osób. Dowodzi tego zarówno rosnąca liczba mieszkańców terenów podmiejskich, jak i coraz więcej inwestycji deweloperskich na obszarach tego rodzaju. Widać to doskonale na przykładzie terenów otaczających Wrocław. Co przyciąga mieszkańców na przedmieścia Wrocławia?

Zamieszkanie na przedmieściach Wrocławia – popularny trend

Coraz powszechniejsza praca zdalna, ale też ogólna zmiana trendów wśród osób, które poszukują lokalu mieszkalnego to czynniki, które wpływają na rosnące zainteresowanie osiedleniem się na przedmieściach. Jakich zalet spodziewają się nabywcy mieszkań i domów w takiej lokalizacji?

  • Mniejszego zagęszczenia ludności, a więc i mniejszego tłoku oraz zgiełku. 
  • Kontaktu z naturą. Na przedmieściach jest zdecydowanie więcej pól uprawnych, łąk, lasów i innych terenów zielonych. Do wielu mieszkań oraz domów w tej lokalizacji przynależą ogródki lub duże tarasy.
  • Większego metrażu – cena metra kwadratowego na przedmieściach jest bez porównania niższa niż cena metra kwadratowego w centrum Wrocławia.
  • Kameralnej zabudowy – niższej, z mniejszą liczbą sąsiadów niż w bloku w centrum miasta.

Oczywiście mieszkanie na przedmieściach ma też swoje mankamenty, jak choćby potencjalnie długie dojazdy do pracy lub na uczelnię. W praktyce jednak coraz więcej osób pracuje nie tylko w centrum miasta, ale też w innych dzielnicach lub zdalnie. Gdy nie ma się potrzeby codziennego dojeżdżania do centrum, mieszkanie na przedmieściach może być niezwykle wygodne.

Coraz więcej inwestycji mieszkaniowych wokół Wrocławia

Rosnąca popularność przeprowadzek i osiedlania się pod Wrocławiem idzie w parze z coraz większą liczbą nowych inwestycji mieszkaniowych w tych okolicach. Firmy deweloperskie dawno już dostrzegły potencjał takich miejscowości, jak Siechnice lub Smolec i decydują się budować kolejne mieszkania w Siechnicach i w innych miejscowościach w pobliżu Wrocławia.

W samych tylko Siechnicach aktualnie prowadzona jest sprzedaż lokali z kilku inwestycji. Wciąż dostępne są mieszkania na Osiedlu Laguna, w Willi Róża lub przy ulicy Bartla 7. Ceny mieszkań w tych lokalizacjach są niezwykle zachęcające, gdyż wynoszą nieco ponad siedem tysięcy złotych, a nie dziesięć lub kilkanaście tysięcy za metr kwadratowy, jak we Wrocławiu. 

Niższe ceny mieszkań na przedmieściach to jeden z kluczowych czynników, które decydują o rosnącym zainteresowaniu ich zakupem. Ważną kwestią jest jednak również potrzeba życia bliżej natury i na wygodniejszym metrażu. Wiele osób przekonało się, że zamieszkiwanie w centrum lub na najbardziej prestiżowych osiedlach nie wynagradza małego metrażu mieszkania, braku balkonu lub własnego ogródka. Nie bez znaczenia dla zmieniających się trendów mieszkaniowych jest również galopująca inflacja, rosnące koszty kredytów hipotecznych i coraz niższa zdolność kredytowa potencjalnych nabywców nowych mieszkań. Gdy nie można sobie pozwolić na duże mieszkanie w centrum, dobrym pomysłem może okazać się właśnie dom lub mieszkanie na kameralnym osiedlu na przedmieściach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPięć zalewów na Dolnym Śląskich idealnych na ucieczkę od upałów
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 najlepszych wydarzeń [22-24.07.22]