Co robić w ten weekend we Wrocławiu? 5 wydarzeń, w których możesz jeszcze wziąć udział!

0
Autor: ADAM BYSTRY

Jest weekend, a to oznacza czas na odpoczynek, relaks i cieszenie się atrakcjami miasta. Jeśli jesteś w okolicy Wrocławia w nadchodzący weekend (1-2 lipca 2023), masz wiele interesujących opcji do wyboru. Sprawdź nasze propozycje wydarzeń, które odkryliśmy dla Ciebie!

Darmowe koncerty na Partynicach

W ramach Festiwalu PasiBrzucha odbędzie się jeszcze kilka koncertów na Partynicach.

  • 1 lipca od 19:30 – dwa koncerty: GUTEK oraz JAMAL – Charakterystyczny głos Jamala i jego niepowtarzalny styl przyciągają na występy rzesze fanów. Gutek to bardzo charyzmatyczny artysta,  na jego scenie dobra energia gwarantowana!
  • 2 lipca od 17:00 – CZESŁAW MOZIL – Sam występ to niecodzienne połączenie monodramu i koncertu, w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polsko-duńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela.

Wstęp na wszystkie koncerty jest całkowicie darmowy! Przybywajcie licznie i cieszcie się dobrą muzyką w towarzystwie wspaniałych artystów.

Więcej: 3 edycja legendarnego Festiwalu Pasibrzucha we Wrocławiu

fot. Festiwal Pasibrzucha

Dni otwarte: OP ENHEIM | Spacery historyczne | Koncerty | Spotkania literackie

W sobotę i niedzielę, kochającym zabytki i historię Wrocławia, polecamy odbycie spacerów po odrestaurowanych, jak i zupełnie nowych przestrzeniach dawnego Domu Oppenheimów na Placu Solnym, oprowadzać będzie państwa przewodniczka Renata Bardzik-Miłosz.

Przed lub po spacerze na chwilę relaksu warto udać się do zielonej strefy jazzowej, która na Placu Solnym stanie dzięki współpracy z Krzyżowa-Music, Jolie-Brasserie Cafe i Cydr Radosny.

W tej strefie relaksu 2 lipca zagrają: perkusista Wojciech Herzyk, kilkukrotny uczestnik festiwalu Krzyżowa-Music, który wraz z klarnecistką Jadwigą Czarkowską tworzą duet pod nazwą „R&BModern”.

Więcej: Dni otwarte w wyjątkowej kamienicy we Wrocławiu – OP ENHEIM [Koncerty, historyczne spacery i spotkania literackie]

Darmowe Kino Plenerowe na Partynicach

Już po raz TRZECI – plener, klimacik, chillout i DARMOWE KINO PLENEROWE

Będą czekać na Was dwa filmy: „Starsza pani musi zniknąć” z piątku na sobotę (30.06 – 1.07) „Forrest Gump” z soboty na niedzielę (1.07-2.07) W oba dni startujemy o godzinie 23:30!

Poza klasycznym kinem, będzie również opcja KINA DLA NAJMŁODSZYCH ”Minionki rozrabiają” sobota (1.07) od 10:30 ”Shrek” niedziela (2.07) od 10:30 Tradycyjnie mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie, muzyka i pełen CHIL A to wszystko do Waszej dyspozycji na niepowtarzalnym FESTIWALU PASIBRZUCHA.

Więcej informacji: 3 edycja legendarnego Festiwalu Pasibrzucha we Wrocławiu

Silent Disco Party na Wyspie Słodowej

Silent Disco Party na Wyspie Słodowej we Wrocławiu w Los Flamingos! Już dziś (w sobotę) 1 lipca od 21:00 Będziecie mogli tańczyć i bawić się do własnego rytmu, wybierając z trzech kanałów. Nie przegapcie najlepszej imprezy, która rozpocznie letnie szaleństwo!

Wypożyczenie słuchawek 30 zł/szt. (gotówką i z dowodem osobistym). Jedna osoba może wypożyczyć 6 sztuk.

fot. mat. prasowe

Wystawa prac Oskara Zięty w Concordii Design

ZIETA INFLATALES: Sześć scen stali

Interdyscyplinarne działania Oskara Zięty łączą w sobie design, sztukę, inżynierię i bionikę. Każdy obiekt, to szczegółowe studium nad właściwościami metalu, technikami jego stabilizacji i optymalizacji formy. To efekty kompletnych procesów—kontrolowanych i swobodnych jednocześnie. To obiekty trwałe, monomateriałowe, ultralekkie. W swych artystycznych formach manifestujące fascynację naturą, nowymi technologiami i przede wszystkim materiałem.

Concordia Design, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Wystawa: 29.06 – 16.07.2023
Godziny otwarcia: 11:00-20:00

fot. Concordia Design

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł02. Dlaczego warto mówić o modernizmie we Wrocławiu? Cztery powody [SERIA]
Następny artykuł4 świetne miejsca na Dolnym Śląsku na letni wyjazd dla rodziny z dziećmi
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.