Dni otwarte w wyjątkowej kamienicy we Wrocławiu – OP ENHEIM [Koncerty, historyczne spacery i spotkania literackie]

0

Po raz kolejny, OP ENHEIM otworzy swe drzwi dla wrocławian i gości odwiedzających miasto. Przed nami zwiedzanie kamienicy wraz z przewodnikiem, strefa chill na Placu Solnym, koncerty oraz spotkanie literackie z Joanną Bator! Dostępne będzie także bezpłatne zwiedzanie wystawy, na które prezentowane są prace Andy’ego Warhola czy Magdaleny Abakanowicz.

5 lat temu OP ENHEIM po raz pierwszy otworzył swoje drzwi, inaugurując początek nowej drogi wystawą z Andą Rottenberg i Mirosławem Bałką, zatytułowaną 1/1/1/1/1. Organizatorzy dziękują, że wspólnie mogą realizować misję wspierania kultury i sztuki we Wrocławiu i nie tylko! Chcą uczcić urodziny weekendowym świętowaniem.

Już 30 czerwca o godz. 18:00, w kameralnej przestrzeni Salonu Herz będą mieć przyjemność gościć pisarkę i felietonistę, Joannę Bator wraz z tłumaczką literatury polskiej i mediatorką kultury, Lisą Palmes. Po odrestaurowanych, jak i zupełnie nowych przestrzeniach dawnego Domu Oppenheimów, chętnych oprowadzać będzie przewodniczka Renata Bardzik-Miłosz – prowadzone w języku polskim spacery odbywać się będą co 45 minut między 15:00-18:00. Sobotę rozpocznie wspólne śniadanie z przedstawicielami i przedstawicielkami wrocławskich instytucji kultury i ngo.

Już po raz trzeci, można będzie spędzić niedzielę w piknikowej atmosferze na wrocławskim Placu Solnym. We współpracy z Fundacją Krzyżowa Music, przygotowano cykl mini-koncertów, które umilą Wam to letnie popołudnie. W międzyczasie można będzie zwiedzić kamieniczkę. Podczas spaceru zobaczycie odrestaurowane jej części, jak również wejdziecie do przestrzeni zazwyczaj niedostępnych. Swoje drzwi otworzą również rezydujący na stałe w OP ENHEIM – Heinle, Wischer und Partner Architekci. Zwiedzanie zakończy się w Salonie HERZ, na tarasie z przepięknym widokiem na dachy Starego Miasta.

W niedziele odbędą się 4 tury spacerów, z czego jeden z nich będzie języku PJM.

DNI OTWARTE OP ENHEIM – WE ARE OPEN
30.06–2.07.2023 | Plac Solny

Więcej o wydarzeniu:
WE ARE OPEN >> fb <<

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDwa razy dziennie do Amsterdamu. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Następny artykułFestiwal Delicje Regionów już w lipcu we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.